Кіт «нагородив» господаря бубонною чумою: що потрібно знати про цю хворобу, аби вижити

Домашні улюбленці – не тільки «відрада для очей» та антистрес. Це ще й переносники захворювань. Причому зазвичай хвороби, які від них можна підхопити, дуже агресивні й небезпечні. Наприклад, бубонна чума.

Цей випадок стався у штаті Орегона (США). 50-річна особа (стать та прізвище зі зрозумілих причин ЗМІ не оприлюднили) звернулася до лікаря зі скаргою на слабкість, лихоманку, головний біль і запалення лімфатичних залоз. Їй поставили діагноз «бубонна чума» і госпіталізували.

Лікарі вважають, що заразитися їхній пацієнт міг від своєї кішки, яка раніше прихворіла.

Бубонна чума – страшна хвороба, що викликається бактерією Yersinia pestis. У XIV столітті вона викосила майже половину Європи. Серед симптомів, крім вище згадуваних запалення лімфатичних залоз (бубонів), температури і головного болю, – ломота у м'язах, слабкість, нудота,  падіння тиску, кашель з мокротою і домішками крові. Якщо не лікувати бубонну чуму, вона неминуче призведе до смерті. Антибіотики знижують ризик летальності на 90%.

Передається бубонна чума інколи від людини (якщо в неї розвинулася легенева форма чуми), але частіше – від тварин, диких гризунів чи бліх. Очевидно, саме таким був ланцюжок інфікування і в орегонському випадку. Попередній випадок захворювання у цьому штаті було зафіксовано вісім років тому – дівчинка захворіла після полювання.

Особа, яка заразилася від кота, успішно проходить лікування – за словами медиків, організм добре реагує на антибіотики, тому загрози життю наразі немає.

У 2022 році випадки бубонної чуми були зафіксовані в Китаї. В 2023-у – в Монголії. Лікарі вважають, що українцям не варто турбуватися з цього приводу – поява захворювання у нас в країні малоймовірна. Одна це не відміняє того, що потрібно пильнувати за здоров’ям домашніх улюбленців, не кажучи вже про своє.

Раніше ми писали про те, що коти можуть стати причиною шизофренії своїх господарів

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист