Останнім часом стало модним вживати кефір перед сном – начебто таким чином вдається уникати здуття живота та ряду шлунково-кишкових проблем, а заодно покращувати сон. Але чи так це насправді?
Кефір – ферментований молочний продукт, який може допомогти покращити травлення, зміцнити кістки, регулювати рівень цукру в крові, зменшити запалення травного тракту. Він сприяє зростанню корисної мікрофлори в кишечнику, усуває закрепи, зупиняє процеси бродіння та діє як антисептик. Саме ці його властивості зробили кисломолочний напій таким популярним.
Однак, за словами Марі-П'єр Сен-Онж, нутриціолога Колумбійського університету Вагелос, час доби, коли ви п'єте кефір, не має значення для здоров'я кишечника.
Головна мета – збагатити організм корисними бактеріями, які покращують стан кишечника та загальний стан здоров’я. І це можна зробити в будь-який час доби – результат від цього не зміниться.
Ще одне актуальне питання – чи сприяє кефір кращому засинанню.
Його здатність допомагати в регулюванні цикли сну, як попередника мелатоніну або засобу зниження рівня кортизолу, дуже перебільшена, вважає гастроентеролог Феліс Шнолл-Суссман.
«Немає жодних наукових даних, які б підтверджували, що якість сну залежить від вживання кефіру», – додає вона.
Інша справа – є категорія людей, яким не варто вживати будь-яку їжу перед сном. Це особи, які страждають від шлунково-кишкового рефлюксу. Навіть легкий перекус на ніч посилить неприємні симптоми.
Також від кефіру на ніч краще відмовитися людям з непереносимістю лактози, діареєю, гострим панкреатитом. Або при гострих кишкових інфекціях.
Вас це може зацікавити: Кому не можна пити кефір