Зі своїми справами в туалеті впоратися бажано за 10 хвилин.
Не секрет, що зазвичай ми проводимо в туалетній кімнаті більше часу, ніж потрібно для природніх потреб.
Хтось полюбляє там усамітнитися, щоб нарешті в тиші і спокої «пробігтися» по соцмережах, пограти на телефоні в гру чи щось почитати.
У когось для тривалого сидіння в туалеті є поважна причина – проблеми з дефекацією. Справді, швидкість випорожнення кишечника в кожного різна і залежить від багатьох факторів. Зокрема – від фізичної активності та харчових звичок.
Але з чим би це не було пов’язано, фахівці не радять влаштовуватися на унітазі на тривалий час. Не довше 10 хвилин, каже доктор Лай Сюе, хірург з Південно-Західного медичного центру Техаського університету.
Навіть якщо за цей час випорожнитися не вдалося, варто зробити перерву – пройтися по кімнаті, зробити простенькі вправи, щоб стимулювати м’язи кишечника. Чим довше сидітимете на унітазі, тим вище ризик розвитку деяких неприємних захворювань.
«Відкрите сидіння унітазу стискає сідниці, утримуючи пряму кишку в нижчому положенні, ніж якби ви сиділи в кріслі. Сила тяжіння тягне нижню половину тіла, а підвищений тиск впливає на кровообіг. В результаті вени і кровоносні судини навколо заднього проходу і нижньої частини прямої кишки розширюються і насичуються кров’ю, що підвищує ризик геморою», – пояснює доктор Сюе.
Крім геромою можуть бути й інші неприємності. Зокрема, ослаблення м’язів тазового дна. Або порушення роботи сечового міхура. Тривале сидіння на унітазі може призвести до підвищення тиску на сечовий міхур, розтягнення стінок і нетримання урини.
Вас це може зацікавити: Чому туалетний папір не повинен бути білим та пахучим