Коли емоції зашкалюють, ми не контролюємо себе. І можемо наговорити такого, про що потім пошкодуємо.
Щоб дошкулити співбесіднику, під час сварки ми часто кажемо навіть те, чого насправді не думаємо. Але не варто забувати про силу слова. Наслідки сказаного можуть бути руйнівними та довготривалими. І це точно не сприятиме налагодженню стосунків.
«Я тебе ненавиджу»
Найобразливіше, що можна сказати людині, особливо коханій, в момент гніву. Ненависть – сильна емоція, ці слова забути неможливо, навіть якщо ви помиритесь. Вони можуть супроводжувати все подальше життя, змушувати людину сумніватися в собі і у ваших почуттях.
«Краще б ти ніколи не з’являвся у моєму житті»
Кожен, кого ми зустрічаємо на своєму шляху, посилається нам не просто так. Він нас випробує на міцність, чому вчить, допомагає рости, ставати кращими, боротися з викликами. Сказавши комусь, що жалкуєте про знайомство, ви применшуєте цінність ваших стосунків.
«Не хочу тебе слухати»
Коли ви промовляєте цю фразу, говорите іншій людині, що її думки, почуття та погляди для вас не мають значення. Це надійний спосіб змусити когось відчути себе непомітним і неважливим, який руйнує стосунки. Бути почутим для кожного часом важить навіть більше, ніж бути коханим.
«Це твоя провина»
Почуття провини – руйнівна сила в будь-яких стосунках. Навіть якщо людина справді винна, нагадування про це лише посилює конфлікт, створює напругу – словом, підливає масла у вогонь. До того ж, зосередження на звинуваченні заважає вирішенню проблем.
«Ти завжди...», «Ти ніколи...»
Починаючи фразу такими словами, ви перебільшуєте й узагальнюєте, змушуєте співрозмовника відчувати, що він все робив не так і ніколи не зможе зробити нічого правильно. Подібні заяви можуть викликати почуття неадекватності і утворити тріщину у ваших стосунках, яку важко буде залатати.
«Ти ніколи не змінишся»
Казати комусь таке означає, що ви втратили віру в людину, вважаєте, що вона не здатна рости чи прогресувати. Це твердження може зруйнувати самооцінку і підірвати впевненість у собі.
«Після всього, що я для тебе зробив...»
Справжня доброта виявляється без будь-яких умов або очікувань. Коли нагадуєте комусь про все те хороше, що для нього зробили, змушує людину відчувати себе боржником. Це не сприяє зміцненню стосунків.
Вас це може зацікавити: Як розпізнати маніпулятора: три фрази видають його з головою
Як зупинити конфлікт однією фразою і вийти з нього переможцем