У давнину вказування пальцем означало агресію. Сьогодні в цього жесту інше значення, і воно має руйнівну дію.
«Показувати пальцем – це непристойно» – так зазвичай вчать батьки дітей. Просто не культурно – і крапка! Іншого пояснення немає.
Проте так було не завжди. У давні часи – ще до нашої ери – спрямований на когось палець асоціювався зі зброєю – стрілою чи списом. Відтак вважався загрозливим знаком, проявом агресії та зухвалості і символізував попередження про небезпеку.
Якщо особа показувала на когось публічно, це сприймалося, як виклик – відразу ж починалося вияснення стосунків на кулаках.
У Древньому Вавилоні навіть існував кодекс Хаммурапі, названий іменем правителя: він забороняв вказувати на людей пальцем. Тих, хто порушував кодекс, суворо карали: спочатку били, потім штрафували. Якщо нічим було заплатити штраф, відрізали вказівний палець…
У наш час тикання пальцем ніхто не сприймає як агресію чи загрозу. Максимум – те, що тебе саме в цю мить обговорюють. Хоча дехто й через таке ладен сваритися і влаштовувати бійку.
Однак експерти з ізотерики не радять показувати на інших. Вважається, що таким чином можна завдати великої шкоди аурі людини, на яку спрямований палець. Не кожній – дехто має сильну, як броня, енергетику, яку не проб’єш. Але той, у кого енергетика слабка, може постраждати.
За легендами, саме тикаючи у бік своєї жертви пальцями, відьма може зачаклувати або нашкодити. І саме через пальці вона, вмираючи, передає свої вміння і силу комусь іншому.
До речі, раніше вважалося, що тикати пальцем не можна навіть у небо. Якщо потрапити на «свою» зірку, вона згасне. А разом з нею – і людське життя.
Раніше ми розповідали, в яких місцях у домі вішати дзеркало – поганий знак