Яловича печінка так часто виходить жорсткою, що за її приготування готова взятися далеко не кожна господиня. Але прийшов час попрацювати над помилками і виправити ситуацію.
Яловича печінка – смачна і корисна страва: в ній міститься неймовірна кількість заліза, яке дуже необхідне для нашого організму. Проте якщо вона не вийшла один раз чи два, господині більше не хочуть експериментувати і засмучуватися.
Цього не станеться, якщо скористатися невеликими секретиками.
Попередньо підготуйте продукт. Якщо ви не видалили плівку, судини та жили, пережувати таку печінку буде непростим завданням. Не забудьте цього зробити!
Замочіть печінку. Замочування необхідне з двох причин. Перш за все, щоб печінка не гірчила. Для цього готові до обсмаження шматочки можна вимочити у холодному молоці впродовж 3 годин, в айрані або в підсоленій воді (на 1 л води 15 г солі). Після цього потрібно ретельно обсушити паперовим рушником.
Друга причина замочування – розм’якшити печінку, щоб стала ніжною. Попередні варіанти теж зроблять її м’якшою. Втім, для бездоганного результату досвідчені господині радять шматочки попередньо легенько відбити. Або можна й не відбивати – просто обваляти в соді і на годину залишити при кімнатній температурі. Потім промити, обсушити і готувати.
Ще один варіант – це вже навіть не замочування, а маринування – у лимонно-медовому розчині (1,5 л води, по 2/3 столової ложки меду та лимонного соку). 4 години в такому маринаді зроблять печінку ніжною – хоч губами їж.
Вчасно додавайте сіль. Як відомо, сіль виводить рідину. Це стосується і приготування печінки. Щоб зберегти в ній соки, солити (і додавати спеції) слід на фінальному етапі приготування.
Дотримуйтесь температурного режиму. Якщо смажити на слабкому вогні, скоринка на печінці утворюється дуже повільно. Соки встигають витекти на сковороду і в підсумку маємо сухі і тверді шматочки, об які можна поламати зуби.
Готуйте за годинником. Готуючи м'ясо, ми виходимо з принципу: що довше часу воно проводить на вогні, то м'якше стає. З печінкою все навпаки – тривала термічна обробка робить її жорсткою, як підошва. Алгоритм дій має бути приблизно таким: обсмажити на сильному вогні по 4 хвилини з кожного боку, а потім на слабкому вогні під кришкою потримати ще 2 хвилини.
Якщо хочете тушкувати печінку у сметані, обсмажте по 3 хвилини з кожного боку, додайте сметану, посоліть, поперчіть і тушкуйте на слабкому вогні ще максимум 7 хвилин.
Ось і все! Завдяки цим порадам ви отримаєте ідеально ніжну печінку, яку оцінять всі.
Вас це може зацікавити: Як не зіпсувати макарони по-флотськи: 6 секретів приготування ідеальної страви
Як приготувати ідеальний лосось із хрусткою шкіркою: 5 важливих правил