Зелена цибуля – дуже поживний продукт, який може поліпшити загальне самопочуття. Однак попри свою користь він має побічні ефекти, які слід врахувати.
Взимку у багатьох господинь на підвіконні зеленіють соковиті «пір’їни» цибулі. Здебільшого таку цибулю вирощують для того, щоб у похмурі холодні дні підняти настрій яскравими стравами. Мало хто задумується про те, наскільки вона корисна.
Підтримує здоров’я кісток. Високий рівень вітаміну К сприяє засвоєнню кальцію та покращує щільність кісток, знижуючи ризик переломів.
Підвищує імунітет. Цибуля містить вітамін С, який, як відомо, посилює імунні реакції, допомагаючи організму боротися з інфекціями.
Допомагає травленню. Клітковина в зеленій цибулі підтримує травну систему, сприяючи регулярній дефекації та підтримці здорового мікробіому.
Зміцнює здоров’я серця. Сполуки аліцин і кверцетин можуть знизити кров’яний тиск і рівень холестерину, покращуючи загальний стан серцево-судинної системи.
Контролює вагу. Відсутність вуглеводів, низький вмістом калорій і високий вміст клітковини не сприяють відкладенню жиру.
Регулює рівень цукру в крові. Флавоноїди у складі цибулі допомагають регулювати рівень цукру в крові, тому вона може входити в раціон людей з діабетом обох типів.
Зменшує запалення в організмі. З цим завданням добре може впоратися кверцетин, який має протизапальні властивості. Він відіграє важливу роль у зниженні ризику хронічних захворювань.
Сприятливо впливає на шкіру. Антиоксиданти та вітаміни в зеленій цибулі сприяють яскравому та здоровому кольору обличчя і борються з ознаками старіння.
Має протиракові властивості. Сполуки сірки та антиоксиданти мають потенціал у запобіганні росту деяких ракових клітин.
Захищає зір. Наявність вітаміну А, основної поживної речовини для зору, – смачна підтримка здоров’я очей.
Турбується про здоров’я дихальних шляхів. Кверцетин та інші сполуки в зеленій цибулі можуть полегшити симптоми респіраторних захворювань і сприяти загальному здоров’ю легень.
Зменшує рівень стресу. Цибуля містить багато вітамінів і мінералів, життєво важливих для правильного функціонування нейромедіаторів у мозку. Вони здатні регулювати настрій.
Вас це може зацікавити: Як зібрати урожай зеленої цибулі взимку: з половинок та із стебла молодої цибулі