Практично у кожного лікарського препарату є побічні ефекти. У деяких це – збільшення ваги. Не встигнете оком моргнути, як одяг стане тіснішим.
Про те, що конкретні ліки провокують зайву вагу, ми зазвичай розуміємо, коли помічаємо, що на тлі їхнього прийому погладшали. Щоб уникнути неприємних несподіванок, варто відразу запитати лікаря про побічні ефекти препарату, який він призначив. Можливо, є альтернативний варіант, який не впливає на вагу.
Перераховані нижче групи лікарських засобів точно не будуть берегти вашу фігуру.
Кортикостероїди. Призначають від астми, артриту, вовчака тощо. Одним із побічних ефектів є підвищення апетиту, затримка рідини та сповільнення метаболізму. Якщо їх вживати короткий період – 1-2 тижні, – побічні ефекти не так яскраво виражені. При довгостроковому прийомі доведеться посилити дієту й фізичну активність.
Антигістамінні засоби. Дослідження показують, що люди, які регулярно їх приймають, мають більшу масу тіла та окружність талії порівняно з тими, хто їх не вживає. Альтернативою є стероїдні назальні спреї. Вони діють інакше, ніж оральні стероїди, і, як правило, не пов’язані зі збільшенням ваги.
Ліки від епілепсії. Можуть підвищити апетит, що потенційно здатне призвести до збільшення ваги.
Бета-блокатори. Призначають для лікування високого кров'яного тиску. Причина збільшення ваги не зрозуміла. Ймовірно, справа в тому, що вони викликають втому і сповільнюють серцевий ритм, що може знизити толерантність до фізичних навантажень. Припинення тренувань сприяє набору вагу. Також бета-блокатори можуть знижувати метаболізм.
Інсулін. Він перетворює надлишок глюкози на тригліцериди (жир), які потім накопичуються у жирових клітинах. А ще він вивільняє кортизол – підступний гормон, який збільшує накопичення жиру і руйнує м'язову масу.
Сульфонілсечовини. Ліки від діабету, які знижують рівень цукру в крові на 20%, але при цьому викликають збільшення ваги.
Трициклічні антидепресанти. Вони підвищують апетит, що спричиняє збільшення ваги.
Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Це вид антидепресантів, які можуть впливати на апетит і збільшення ваги.
Інгібітори моноаміноксидази. Лікують депресію, блокуючи мозковий фермент, який розщеплює нейромедіатори, що балансують настрій. Також призначаються для зменшення симптомів мігрені. Згідно досліджень, вони можуть збуджувати апетит.
Нейролептики. Призначаються при шизофренії та біполярному розладі. Найбільше зі збільшенням ваги пов’язаний оланзапін.
Вас це може зацікавити: 5 причин, чому ви раптом набрали вагу за ніч
7 підказок, завдяки яким жир на животі буде танути
Названо дві спеції, які ефективно спалюють жир на животі навіть без дієти