Жир на животі найбільше дратує тих, хто хоче схуднути. Але позбавитися від нього найважче. Тому що з ним потрібно правильно боротися.
Основні фактори накопичення жиру на животі – стрес та генетика. А єдина можливість позбавитися його – дієта і спорт. Однак не будь-яка дієта і далеко не всі фізичні навантаження допоможуть інтенсивно худнути. Тож важливо врахувати кілька моментів.
Вирахуйте свою добову кількість калорій
Щоб зупинити зростання жирових відкладень, варто знати міру в споживанні калорій. Їхня кількість індивідуальна і залежить від багатьох факторів, у тому числі – статі, віку, ваги, зросту і рівня активності, пояснює дієтолог Стефані Феррарі.
Добову норму можна вирахувати самостійно за формулою: (зріст в см х1,8) - (вік у роках х 4,7) + (вага в кг х 9,6) + 655.
Проте не зайвим буде проконсультуватися ще й дієтологом.
Уникайте рідких калорій
Коли ми починаємо рахувати свої калорії, зосереджуємося на тому, що їмо. І майже ніколи не враховуємо випите. Між тим, солодка газована вода, смузі і алкогольні напої – це неймовірна кількість калорій. А алкоголь, окрім усього іншого, ще й блокує здатність печінки метаболізувати жир і вуглеводи.
Зменшіть споживання рафінованих вуглеводів і цукру
Оброблені вуглеводи та солодощі спричиняють підвищення рівня інсуліну, що призводить до збільшення маси тіла. І викликають почуття голоду, внаслідок якого людина починає більше їсти. Відмова від них дозволить набагато швидше позбутися жиру на животі.
Не переїдайте після тренувань
«Я тренуюся, тому можу їсти все, що захочу» – неправильний аргумент. 150 ккал – максимум, який ви можете собі дозволити. І слідкуйте за тим, щоб це були білки та складні вуглеводи, які дають відчуття ситості.
Вживайте багато білків
Організму потрібно від 0,4 до 0,9 грама білка на кілограм ваги тіла. Чим активніший спосіб життя веде людина, тим більше білків вона має отримувати. Вони не тільки дають відчуття ситості, а й допомагають нарощувати м’язову масу.
Не варто зациклюватися на м’ясі та яйцях. Є ще бобові, горіхи та овочі (шпинат, броколі, брюсельська капуста, кукурудза).
Додайте більше силових тренувань
Якщо живіт – ваша проблемна зона, правильний вибір фізичної активності має вирішальне значення. Ваш пріоритет – не кардіотренування. Дослідження показали, що
силові тренування ефективніші. Завдяки збільшенню м’язової маси тіло спалює більше калорій навіть у стані спокою і прискорює метаболізм. Щоб отримати результат якнайшвидше, повинно бути принаймні три силових тренування на тиждень.
Практикуйте високоінтенсивне інтервальне тренування
Короткі серії інтенсивних навантажень, які чергуються з періодами відновлення низької інтенсивності, спалюють майже на 30% більше калорій, ніж інші види тренувань.
Вас це може зацікавити: Що насправді потрібно, щоб схуднути: міфи про метаболізм, в які потрібно припинити вірити
Маскуємо живіт за допомогою одягу: 10 простих способів стати стрункішими