Що насправді потрібно, щоб схуднути: міфи про метаболізм, в які потрібно припинити вірити

Метаболізм – дуже модна тема. Про нього всі говорять, але мало хто насправді розуміє, що це. Або розуміє зовсім не так. Давайте розберемося, що тут правда, а що – ні. 

Що таке метаболізм

Якщо коротко, метаболізм – це швидкість, з якою тіло спалює калорії і перетворює їжу в енергію, котра потім використовується для життєзабезпечення функцій всього організму.

Тобто навіть якщо людина буде рухатися мінімально, метаболізм нікуди не подінеться. Але він теж буде мінімальним. Так, його можна прискорити. Однак не розраховуйте цього досягти, випивши розрекламованого чаю чи з’ївши якийсь корисний фрукт – це міф. І він не єдиний.

Міф №1: менше їси – краще обмін речовин

Правда. Це було б дуже зручно, але насправді метаболізм працює не так. Якщо  сьогодні раптом зменшити споживання калорій, їх і згорить менше, ніж вчора. Набагато важливіше правильно харчуватися протягом дня. Перш за все, не пропускати сніданок. Дозволяти собі перекушування. І практикувати усвідомлене харчування: їсти тільки тоді, коли справді голодний.

Міф №2: кардіотренування ─ найкраще фізична активність  для гарного метаболізму

Правда. Дуже поширена помилка. Так, кардіотренування – ефективний метод схуднення, кажуть спортивні лікарі. Але зменшення ваги відбувається за рахунок активного спалювання калорії, а не прискорення метаболізму. Щоб поліпшити  обмінні процеси, потрібно нарощувати м'язову масу. Якщо немає можливості займатися силовими вправами у тренажерному залі, можна використовувати вагу власного тіла – практикувати інтервальні тренування, робити планку чи хоча б присідати.

Міф №3: чим довше триває тренування, тим більше згорає калорій

Правда. Підтримувати цей міф вигідно фітнес-тренерам, які всіляко заманюють клієнтів до спортзалу. Дієтологи ж схиляються до думки, що якщо надто виснажувати себе тренуваннями, організм починає стресувати. Відбуваються гормональні зрушення, які, в свою чергу, порушують метаболізм. Щоб обмін речовин чітко працював, тіло повинно відпочивати. В ідеалі інтенсивні заняття слід чергувати з відновлювальними  практиками типу йоги.

Міф №4: знежирені продукти допомагають схуднути

Правда. Позначка на пакуванні кисломолочного сиру «0%» або «з низьким вмістом жиру» - це всього-навсього маркетинговий хід. Як правило, нестачу жирів виробники компенсують цукром або його замінниками, тому калорій у продукті вистачає.

Як прискорити метаболізм?

Це взагалі реально? Так! І ви здивуєтесь, наскільки все може бути просто. 

● Пийте багато води. Дослідження вчених з Прінстонського університету показало, що 500 мл води збільшує швидкість метаболізму на 30%. Рідина сприяє кращому засвоюванню їжі і запобігає переїданню – нерідко спрагу ми приймаємо за голод.

● Зменшіть кількість алкоголю. Він дуже уповільнює метаболічні процеси. А ще у алкогольних напоях, як правило, великий вміст цукру.

● Збалансуйте своє харчування. Для гарного метаболізму необхідно багато фруктів, овочів, зелені та м’яса (вони вимагають багато енергії для перетравлення), клітковини, білку, корисних жирів (омега-3).

● Відпочивайте. Але набагато важливіше вміти розслаблятися, оскільки стрес блокує метаболічні процеси і сприяє накопиченню жиру в організмі.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист