Почався сезон гранатів. А значить, з’явилася можливість за допомогою одного-єдиного плода влаштувати собі профілактику купи захворювань.
Ви в курсі, що гранат вважається одним з найдавніших дерев? А знаєте про те, що в кожному його плоді від 400 до 700 зерен?
Ще він містить 15 амінокислот, серед яких 5 незамінних. У 100 грамах фрукту 21% денної норми вітаміну С. Також є вітаміни В6 і В9, калій, мідь, фосфор, магній, йод і залізо. І всім цим багатством гранат дуже розумно розпоряджається.
Підвищує рівень гемоглобіну
Гемоглобін – залізовмісний білок. Дефіцит заліза може виявити аналіз крові. Але й без аналізу відчувається, що щось з організмом негаразд: з’являється слабкість, нудота, швидка втома. При зниженому рівні гемоглобіну лікарі рекомендують включити до свого раціону гранатовий сік – 150-200 мл щодня. Залізо, що входить до складу цього плода, дуже добре засвоюється.
Зміцнює серцево-судинну систему
У гранаті міститься антиоксидант пунікалагін, який позитивно впливає на серце. Вчені з'ясували, що він знижує рівень холестерину та бореться з бляшками у кровоносних судинах. В ході одного з експериментів медики давали хворим на стеноз сонної артерії щодня по 30 мл гранатового соку. За три роки кількість атеросклеротичних бляшок у пацієнтів зменшилась на 30%.
Під час іншого дослідження з'ясувалося: у людей з діабетом 2 типу, які вживають гранатовий сік, падає рівень поганого холестерину.
Захищає від старіння
З віком в організмі людини відбувається деградація тканин та клітин. Дослідження показують, що цей процес може сповільнити уролітин А, що міститься в гранаті. Він покращує витривалість організму та затримує процеси старіння.
Запобігає раковим захворюванням
Гранат містить еллаготанін – речовину, яка може блокувати зростання злоякісних утворень в організмі. Регулярне вживання гранату чи соку знижує ймовірність онкологічних захворювань у кілька разів.
Знижує тиск
Вчені виявили, що люди з підвищеним тиском починають себе краще почувати, якщо випивають щодня 150 мл гранатового соку протягом двох тижнів. За таких умов їхній артеріальний тиск може знизитися до нормальних показників.
Кому не можна гранат
Оскільки гранатовий сік кислий, певній групі людей слід обмежувати його у своєму раціону. Більше шкоди, ніж користі, цей плід принесе особам з виразкою шлунку та гастритом, з підвищеною кислотністю, із захворюваннями нирок та закрепами.
Не рекомендують його лікарі і дітям до одного року.