Закопайте це під кущем чорної смородини – ягоди збиратимете відрами

Якщо хочете, щоб смородина давала крупні відбірні ягоди, підживіть її в травні. Для цього вам не знадобляться навіть спеціальні добрива – харчові відходи чудово впораються з цим завданням.

Для кращої врожайності чорній смородині потрібні фосфорно-калійні добрива. Сечовина, аміачна селітра, ніроамофоска – найкраще весняне підживлення перед початком цвітіння та в період формування плодів.

Але є й інші ефективні добрива, які не потрібно купляти в спеціалізованих магазинах.

Гній і деревний попіл. Змішайте гній, що перепрів, і попіл у співвідношенні 1:1 і закопайте на глибині 10-15 см у прикореневій зоні куща смородини і щедро підлийте кущ водою. Гній наситить ґрунт азотом та мікроелементами. Попіл – калієм, кальцієм та фосфором, які поліпшують врожайність, а також регулюють кислотність.

Вже за місяць кущ почне активно формувати зав'язі, а до збирання врожаю наростить силу – ягоди будуть крупними й солодкими.

Яєчна шкаралупа. Один з улюблених способів підживлення ґрунту у садівників. Дехто вперто його ігнорує. Але варто один раз спробувати, щоб зрозуміти: це справді дає ефект. Шкаралупа не тільки знижує кислотність ґрунту, а й служить довготривалим джерелом кальцію, що зміцнює клітинні стінки рослин. Це робить ягоди щільнішими, соковитішими і стійкішими до розтріскування. Тож не гайте часу – зберіть яєчну шкаралупу, висушіть і подрібнюють у крихту. Потім посипте навколо куща смородини й перемішайте з верхнім шаром ґрунту – так, щоб опинилася в землі.

Рибні відходи. Якщо після обіду-вечері у вас залишилися рибні відходи – кістки або голови, – не викидайте: це дуже цінне органічне добриво! Звучить дуже несподівано, але цьому є просте пояснення: вони багаті на фосфор та кальцій, які дають сили рослинам під час активного росту і формування плодів. Тому закопуйте їх на глибину до 20 см за 30-40 см від стовбура і готуйтеся дивуватися результатам. Таке підживлення має подвійний ефект: ягоди виростають великого розміру і їх дуже рясно. 

Спробуйте один з цих методів або комбінуйте їх – і ваш врожай вразить усіх.

Вас це може зацікавити: Як збільшити врожай смородини: 3 найкращі способи підживлення

Чим підживити полуницю, яка багато років росте на одному місці, щоб рясно вродила

Що додати в кожну лунку перед посадкою перцю, щоб збирати урожай відрами

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист