Добриво з цих двох інгредієнтів – просто знахідка: воно пригнічує ріст бур’янів і стимулює ріст рослин.
Що дають рослинам попіл і тирса
Деревний попіл – універсальне добриво. Воно багате на калій, кальцій, фосфор і магній, сприяє розкисленню ґрунту, покращує його структуру, відлякує шкідників і навіть захищає від захворювань.
Тирса теж має свої переваги. Наприклад, покращує структуру ґрунту, сприяючи кращому доступу кисню до кореневої системи рослин. Але це не настільки популярний засіб підживлення, оскільки має здатність закисляти ґрунт і в процесі гниття витягувати з нього життєво важливі для рослин елементи – азот і фосфор. Тож городники намагаються триматися від неї подалі.
Втім, поєднання цих двох органічних речовин може стати ключем до неймовірного врожаю. Змішування дозволяє перетворити звичайні відходи на цінне добриво.
Як приготувати добриво
Щоб приготувати добриво, 200 г попелу слід ретельно перемішати з 4 кг тирси і залишаються на добу. Після цього суміш вноситься в ґрунт під перекопування і миттєво починає працювати.
Таке підживлення не тільки запобігає закисленню ґрунт, а й насичує його кальцієм та фосфором, а також покращує повітрообмін та утримує вологу. Заодно створює ідеальні умови для розвитку корисних мікроорганізмів, що підвищують родючість. Грунт стає пухким, а бур'яни гинуть.
Мульча із тирси та попелу утримує вологу, захищаючи рослини від посухи і скорочуючи частоту поливів.
Урожайність зростає, плоди стають більшими, а земля зберігає життєву силу навіть у найпосушливіші сезони. Приємний бонус – цей метод не вимагає фінансових витрат, оскільки ми використовуємо відходи. При цьому дає результати, які можна порівняти з дорогими препаратами.
Головне, уникати використання суміші під редиску, кавуни, лохину, рододендрони, троянди, гортензії, цинії, хвойні та інші культури, які віддають перевагу кислому середовищу.
Вас це може зацікавити: Чим підживити полуницю, яка багато років росте на одному місці, щоб рясно вродила
Що додати в кожну лунку перед посадкою перцю, щоб збирати урожай відрами
Як виростити солодку моркву: поради експерта