Які помилки в приготуванні роблять м'ясо сухим та жорстким

На запах смаженого м’яса збігається не тільки родина – можуть завітати й сусіди. Всі розраховують, що воно буде ніжним та соковитим. Але виходить інколи сухе й жорстке. Як уникнути такого конфузу? Уникати в приготуванні поширених помилок.

М’ясо – один з тих продуктів, без яких важко уявити наш раціон. Існують тисячі рецептів приготування. Але помилки всі роблять, як правило, одні й ті ж, пише Express.co

Помилка 1: не давати м'ясу «відпочити»

Експерти рекомендують давати м’ясу «відпочити» 15-20 хвилин до приготування (після того, як дістали з холодильника) і після – перед вживанням. Так воно збереже всі соки, і на виході ви отримаєте соковиту страву. Особливо це важливо для курки, свинини, баранини та стейків.

Помилка 2: погано розігріта сковорода

Якщо покласти м’ясо на холодну сковорідку, воно спочатку прилипне, потім пусте багато рідини і буде варитися, а не смажитися. Зрештою вийде жорстким і неароматним. Гарну рум’яну скоринку можна отримати, якщо сковорода буде буквально розпечена. Тоді смаки та соки «запечатаються» у м’ясі. Також експерти радять не накладати багато м’яса одночасно – воно нерівномірно готуватиметься і втрачатиме сік. Краще смажити на двох сковорідках або в два заходи.

Помилка 3: неправильна температура

Попри те, що за правилами сковорода має бути добре розпеченою, приготування при надто високій температурі протягом тривалого часу може зробити м’ясо дуже жорстким і сухим. Особливо це стосується нежирних видів (курка, індичка, яловичина). Шеф-кухарі радять використовуйте термометр, щоб перевірити температуру всередині м’ясі та відрегулювати її відповідно до ваших потреб. На першому етапі – швидкого обсмажування – вона має бути 70°С, а досмажувати слід при не вище 60°С.

Помилка 4: мало приправ

У кожного є улюблені приправи. Однак не бійтеся експериментувати! Нові спеції можуть додати страві, приготованій за традиційним рецептом, абсолютно нового смаку. Наприклад, свинина чудово поєднується з шавлією, чебрецем, часником і гірчицею. Баранина – з розмарином, м’ятою, часником, кмином і коріандром. Курка – з карі, куркумою, паприкою, часником, базиліком та коріандром. Яловичина – з часником, розмарином, чебрецем і цибулею. Ще один важливий момент – важливо знайти правильний баланс приправ, щоб підсилити природний смак м’яса.

Вас це може зацікавити: М’ясо ніколи не прилипатиме до сковороди, якщо скористатися цим простим прийомом

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист