Це поширене захворювання очей, яке проявляється у вигляді червоної пухлини біля краю повіки. Викликає неабиякий дискомфорт, оскільки не тільки болить, але й впливає на нашу повсякденну діяльність – не надто приємно в такому вигляді виходити в люди…
Що таке ячмінь в оці
Ячмінь на оці (його медична назва – Hordeolum) – бактеріальна інфекція, що вражає повіки. Захворювання зазвичай проявляється у вигляді хворобливого набряку, найчастіше біля краю верхньої або нижньої повіки. Він дещо схожий на прищ і може бути наповнений гноєм.
Розрізняють два основних типи:
● зовнішній ячмінь. Виникає біля основи вії і вражає потові або сальні залози. Це найпоширеніша форма;
● внутрішній ячмінь. Вражає мейбомієві залози, розташовані на внутрішній поверхні повік.
Симптоми ячменю
● Почервоніння ті біль в ураженій ділянці
● Набряк на повіці
● Сльозотеча
● Чутливість до світла
● Відчуття, що щось потрапило в око
Встановити, що це саме ячмінь, лікар може за допомогою простого огляду. У деяких випадках може знадобитися бактеріальний посів для виявлення збудників.
Причини ячменю
Бактеріальна інфекція. Найпоширенішою причиною ячменю в оці є бактеріальна інфекція, зазвичай – золотистий стафілокок. Коли бактерії потрапляють у сальну залозу повіки та інфікують її, може утворитися ячмінь.
Погана гігієна повік. Залишки макіяжу, бруд і жир можуть закупорювати залози, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій.
Хронічні захворювання. Діабет, блефарит (хронічне запалення повік) або розацеа більш схильні до розвитку ячменю.
Фактори навколишнього середовища. Вплив пилу, диму та інших забруднювачів навколишнього середовища також може подразнювати очі і сприяти утворенню ячменю.
Лікування ячменю
Теплий компрес. Прикладання компресу кілька разів на день допоможе вивести гній і полегшити біль. Бабусі люблять радити, щоб вигрівали ячмінь теплим вареним яйцем.
Мазі з антибіотиками. Для боротьби з бактеріальною інфекцією можуть бути призначені місцеві антибіотики. Але не варто займатися самолікуванням.
Пероральні антибіотики. Можуть знадобитися у складних випадках.
Хірургічне втручання. Якщо ячмінь не піддається лікуванню, може розглядатися питання про хірургічне дренування. Але це буває досить рідко.
Альтернативне лікування. До цього шаманства – перев’язування пальців ниткою – багато хто відноситься скептично. Але це працює. Якщо ячмінь на правому оці, потрібно перев’язати ниткою у вигляді вісімки середній та безіменний пальці лівої руки. Якщо ячмінь на лівому оці – перев’язуються пальці правої руки. Хоча справа, вочевидь, не в шаманстві, а в акупунктурних точках.