Грудень – це, традиційно, аврал і на роботі, і вдома: потрібно здати всі звіти, навести лад у справах і в оселі до Нового року. Максимально все встигнути вам допоможе план.
Можна, звичайно, його й не складати – що встигнете, те й ваше. Але наявність чіткого плану дій буде мотивувати прискоритися, щоб навпроти кожного пункту поставити галочку. До того ж, входити у новий рік з боргами не дуже приємно.
Складіть список справ
Буквально все! Випрасувати й сховати штори, які вже два місяці чекають свого часу на дошці для прасування. Здати в ремонт осінню курточку. Випрати килимок біля вхідних дверей. Віднести в гараж пусті банки з-під консервації. Купити рамочку й повісити картину.
Записуйте все детально. Не об’єднуйте пунктом «прибрати на кухні» такі серйозні справи, як миття холодильника та духовки і ревізія в ящиках шаф. Кожна з них забирає багато часу, тому варто планувати їх окремо.
Цей список, можливо, доведеться складати впродовж дня чи двох. Але чим повнішим він буде, тим краще все розплануєте і більше встигнете.
Розставте справи по пріоритетності
Коли список готовий, варто розібратися у пріоритетах. Краще це робити на комп’ютері. Так вам не доведеться багато разів переписувати – пункти зможете міняти місцями.
Перш за все виділіть ті справи, які скасувати не вдасться. Ревізію в шафі можна зробити й після Нового року. А от відкласти здачу річного звіту, взяти напрокат костюм дитині на новорічний ранок, генеральне прибирання – ні. До речі, новорічний костюм потрібно не тільки взяти, а й повернути. Тому не забувайте вносити у список справ дрібні, здавалося б, завдання. Коли вони спливуть вході справи, легко зможуть порушити всі ваші плани.
Для важливих справ вкажіть дату виконання і, бажано, час.
Розставте ці завдання у планері – за календарною сіткою. Так вам буде видніше, в які дні нічого більше не встигаєте зробити, а в які можна додати ще кілька пунктів із не надто важливого.
Краще розписати все найважливіше до 25 грудня. Якщо щось не встигнете, у вас ще буде час підігнати справи.
Не забудьте вписати у план час на відпочинок
Щоб не вимотатися так, що не захочеться взагалі ніякого свята, свій відпочинок теж внесіть у графік: похід в кіно, тренування чи майстер-клас з живопису. І не заміняйте його прибиванням полички чи наведенням порядку в коморі. Відпочинок – і крапка!
Делегуйте справи
Будемо чесними: ймовірність, що все може піти не за планом, досить велика. Нештатна ситуація на роботі, ваша хвороба чи хвороба дитини можуть дуже вплинути на стан справ. Головне, не впадати у відчай. Все, що не смертельно, переносьте на «після свят».
Як варіант – делегуйте частину справ колегам та домашнім. Це нормально, адже ви й працюєте не самі, і живете.
Максимально заощаджуйте час і сили, щоб життя було в радість.