Винна дипломатія в дії: в Києві провели Wines of Portugal Grand Tasting 2021

   3 липня, в Міжнародний день сомельє, в Києві в КВЦ «Парковий» відбулася одна з наймасштабніших винних подій 2021 — Wines of Portugal Grand Tasting 2021. Вперше в Україну приїхали представники 29 виноробних господарств Португалії і представили свої кращі вина гостям події, у числі яких імпортери, дистриб'ютори, представники HoReCa, сомельє, винні експерти, лідери думок і цінителі вина. Понад 300 фахівців відвідали захід, щоб одними із перших ознайомитися з автентичними і новими для України сортами і смаками. Для масштабної дегустації винороби привезли понад 290 зразків вин з різних регіонів Португалії — однієї з країн-лідерів з виробництва і експорту вин у світі.

   Разом з виноробами Україну з дипломатичною місією відвідав і Фредеріко Фалькао, президент Асоціації Португальського виноробного сектора ViniPortugal, який зазначив, що за останні 5 років попит та інтерес до вин Португалії в Україні стрімко зріс. Тільки за 2020 рік експорт вин в Україну виріс на 52%, і за прогнозами до 2023 року цей показник підніметься до 117%.

   «Україна — не один із найбільших ринків для нас. Але це один з тих ринків, де інтерес до португальських вин зростає найстрімкіше! — каже Фредеріко Фалькао. — Вперше Wines of Portugal приїхали в Україну — і відразу успішно! Ми бачимо, що охочих взяти участь у цьому винному заході дуже багато. Тут зібралася велика кількість імпортерів, сомельє, експертів і простих любителів вина. Ми дуже задоволені, і ми точно ще повернемося!»

   Wines of Portugal Grand Tasting 2021 пройшло у три етапи, кожен з яких мав свої цілі. Провести освітній майстер-клас для сомельє і винних експертів в Україну прилетіла Софія Сальвадор — офіційний винний викладач Wines of Portugal, яка розповіла гостям про особливості португальських автохтонних сортів винограду, вплив клімату, ґрунтів, майстерності блендингу та інших факторів, що роблять португальські вина по-справжньому унікальними.

   Для представників бізнесу, імпортерів і представників української сфери HoReCa була організована B2B дегустація. В її рамках учасники могли не тільки продегустувати цікаві й унікальні сорти, більшість з яких ще не представлені в Україні, а й познайомитися і поспілкуватися безпосередньо з виробниками цих вин.

   Найбільший інтерес у гостей викликала кругова дегустація, де кожен wine lover міг спробувати понад 290 різних вин, починаючи з ігристих і закінчуючи всесвітньо відомим портвейном.

   Відзначимо, що Wines of Portugal Grand Tasting 2021 відбулося в рамках всеукраїнської кампанії, спрямованої на знайомство українських професіоналів із винним ринком Португалії. Організацією серії освітньо-дегустаційних заходів в Україні займається компанія Wine Events Agency, представляючи інтереси Wines of Portugal, в особі ViniPortugal, офіційної Асоціації Португальського виноробного сектора.

   За словами організаторів, деякі сомельє і експерти, які відвідали подію, відзначили, що в Києві змогли лише за кілька годин спробувати більше різних португальських вин, ніж у самій Португалії. Тим більше, що в умовах світової пандемії відвідати Португалію і спробувати там вина практично неможливо.

   «Wines of Portugal Grand Tasting 2021 — це чудовий майданчик для комунікації імпортерів, байєрів, сомельє, лідерів думок. Це симбіоз розважального та освітнього заходу, — відзначили гості заходу. — Дякую організаторам за можливість зануритися в світ португальських вин, відчути різницю між регіонами і сортами винограду, які на сьогодні залишаються незвіданими не тільки для звичайних любителів вин, але часто і для професіоналів ринку».

   ДЛЯ ДОВІДКИ

   ViniPortugal — офіційна асоціація Португальського виноробного сектора, яка відповідає за просування португальських вин в світі. Бренд підтримує європейську кампанію WINE in MODERATION через ініціативу «A Copo» («келих вина»), яка сприяє відповідальному споживанню.

   ФАКТИ

   • •     Португалія — ​​країна винного різноманіття. Тут на порівняно невеликій території вирощують понад 250 сортів винограду — 2,7 виду на 1000 км2. Настільки високу концентрацію локальних сортів винограду практично неможливо знайти в жодному іншому регіоні світу.

   • •     Португалія займає провідні позиції на винній карті світу. Тут вирощують понад 250 автохтонних сортів винограду, тому країна носить титул батьківщини різноманітності вин.

   • •     Португалія входить у десятку країн-лідерів виробників вина і займає 11-е місце з експорту винної продукції, виробляючи 2,6% світового ринку вина. У 2020 році обсяги виробництва склали 6,3 мільйона гектолітрів вина.

   • •     Причина успіху індустрії криється у використанні більш, ніж 250-ти автохтонних сортів винограду, унікальності ґрунтів, особливостях клімату: 220 сонячних днів у році, вплив Середземного моря і Атлантичного океану — і майстерності виноробів, які вважаються неперевершеними майстрами блендингу. Ці фактори кращим чином впливають на смакові якості вин, їх унікальність і спектр.

   • •     Дженсіс Робінсон, одна з найвідоміших винних критиків і консультант винних погребів Королеви Великобританії Єлизавети II, вже протягом 13 років дає португальським червоним винам найвищу оцінку.

   • •     У топ-12 найкращих вин 2019 року за версією журналу «Forbes» потрапило відразу три португальських вина.

   • •     Згідно з дослідженнями, Португалія займає 1-е місце в рейтингу найбажаніших виробників вина, якими цікавляться міжнародні байєри.

   • •     Журнал «Wine Enthusiast» визнав винний регіон Лісабон одним із 10 найкращих напрямків винних подорожей 2019 року.

   • •     Португалія носить статус «Кращий напрям у світі» за версією World Travel Awards і в цілому отримала 39 нагород.