Зловживаючи цукром, можна не тільки збільшити ризик розвитку цукрового діабету, а й пошкодити судини головного мозку.
Для нормального функціонування мозку потрібна глюкоза. Вона дає йому «паливо», утворюючи АТФ – органічну сполуку, що переносить енергію для багатьох процесів. Завдяки цьому, зокрема, відбувається передача нейронних зв'язків, синтез нейромедіаторів та багато інших життєво важливих процесів.
Але надто високі дози цукру перетворюють його на отруту, пояснює Франк Ербгут, президент Німецького фонду мозку.
Постійне підвищення рівня цукру в крові перевантажує організм. Воно здатне пошкодити кровоносні судини мозку, оскільки сприяє утворенню відкладень на стінках судин, зменшуючи кровообіг і доставку поживних речовин до клітин мозку. Цей процес може викликати різні проблеми, в тому числі деменцію.
Крім того, глікозаміноглікани, які є полісахаридними ланцюгами, можуть погіршувати когнітивні функції.
Хоча розумові здібності покращуються через кілька годин після вживання цукру, тривале споживання у великих кількостях може погіршити когнітивні функції назавжди. Доведено, що цукровий діабет може опосередковано викликати пошкодження мозку. Причина в тому, що в нейронах порушується метаболізм глюкози, і це сприяє розвитку хвороби Альцгеймера.
Науковці рекомендують зменшити споживання цукру до 50 г на день.
«Це буває складно, однак зусилля того варті. З вживанням промислового цукру пов’язана значна кількість випадків деменції та інсультів. Це означає, що їх можна було уникнути, аби люди боролися зі своєю залежність від солодкого», – переконаний доктор Пітер Берліт з Німецького товариства неврології.
Вас це може зацікавити: Навіть обстеження не потрібні: які симптоми свідчать про те, що у вас передозування цукром