Крихітне пташеня, що самотньо цвірінькає в траві, викликає співчуття і бажання мерщій його врятувати. Але пригальмуйте свої добрі наміри! Важливо прийняти правильне рішення, щоб справді допомогти йому, а не нашкодити.
Коли ми бачимо безпорадне пташеня, інстинкти підштовхують взяти його на руки, зігріти, нагодувати. Але, можливо, це якраз зовсім не те, що потрібно пернатому. Давайте розберемося, як слід діяти в таких ситуаціях.
Не беріть на руки – спостерігайте здалеку
Не поспішайте рятувати пташеня. Оцініть ситуацію. Якщо воно оперене, добре стоїть на ногах – скоріш за все, просто вчиться літати, і десь поряд за ним спостерігають його батьки. Якщо йому не загрожує небезпека, не чіпайте – воно само впорається.
Поряд стежка чи дорога? Неподалік бігають діти, собаки або коти? Тоді знайдіть для нього більш безпечне місце – посадіть на кущ або низьку гілку. Роблячи це, ви створюєте безпечніше середовище для птаха, не порушуючи його природного розвитку і не завдавши стресу.
Якщо пташеня неоперене, воно могло випасти з гнізда або ж його звідти викинули (інколи дорослі птахи так роблять з кволими малюками).
У першому випадку батьки, скоріш за все, літатимуть поряд і нервуватимуть. Тому спробуйте знайти гніздечко і поверніть у нього маля – допоможіть родині возз’єднатися. Не бійтеся, що батьки від нього після цього відмовляться, вловивши людських запах. У птахів погано розвинений нюх.
У другому випадку краще звертися за допомогою до зоозахисників. У гніздо пташеняті не можна – його там заклюють.
Не годуйте пташеня
Своїм втручанням ви можете йому більше нашкодити, ніж допомогти.
Пташенята мають дуже специфічні харчові потреби. Кожен вид потребує різного раціону. Неправильне годування може призвести до проблем з травленням, недоїдання і навіть смерті.
Якщо ж не бачите іншого виходу окрім як взяти малюка додому, мерщій шукайте фахівця-орнітолога і проконсультуйтеся з ним щодо годування вашого підопічного.
Вас це може зацікавити: Чому їжу і воду для кішки не можна ставити поряд