Вчені з Оксфордського університету провели дослідження, яке показало, що штучний інтелект можна використовувати, аби передбачити, чи є у людини ризик серцевого нападу протягом найближчих 10 років.
До цього їх підштовхнуло те, що у Великій Британії щороку проходять комп’ютерну томографію близько 350 000 людей. Але багато з них згодом помирають від серцевих нападів, оскільки у них не вдалося виявити незначні звуження в судинах.
Дослідники проаналізували дані понад 40 000 пацієнтів, які проходили звичайне КТ серця із середнім періодом спостереження 2,7 року. І створили алгоритм визначення змін у жировій речовині артерій, котрі можуть вказувати на ризик серцевого нападу.
За цим алгоритмом штучний інтелект вже спрогнозував ризики для 744 пацієнтів з хворим серцем. Для 45% осіб медики скорегували план лікування.
Науковці розраховують, що розроблений ними інструмент дослідження допоможе визначити людей, які знаходяться у групі ризику серцевих захворювань. За попередніми розрахунками, це дозволить на 20% зменшити частоту серцевих нападів і на 8% – кількість смертельних випадків.
Щоправда, поки що ця розробка використовується не для встановлення діагнозу – з її допомогою лікарі отримують точну картини ризику для здоров’я.
Штучний інтелект вже неодноразово доводив медикам, що на нього можна покластися. Так, він встановив діагноз 7-річному хлопчику із США. 17 лікарів, яким показували дитину, не могли встановити причину постійних болей у ногах, мігрені, затримки росту. Аж поки мати не звернулася за допомогою до ChatGPT.
Жінка надала штучному інтелекту результати всіх обстежень Алекса. І отримала діагноз – «синдром фіксованого спинного мозку». Його підтвердили нейрохірурги. Хлопчика прооперували і наразі він одужує.