Що робити, якщо ваша дитина постійно б'ється: 6 корисних порад відповідальним батькам

На дитину постійно скаржаться через те, що вона б’ється? Ситуація неприємна, але вирішувати її треба дуже делікатно.

Причини конфліктності

Перша реакція відповідальних батьків у такі моменти – дати дитині прочуханки. Однак гнів або неприховане розчарування може погіршити ситуацію. Дуже важливо не гарячкувати, бути терплячими та спокійними, об'єктивно оцінити те, що відбувається, і спробувати зрозуміти основні причини конфліктів.

Зазвичай причини можуть бути такими:

● жорстоке виховання. Воно робить дитину агресивною;

● дитина наслідує поведінку оточуючих. Можливо, вона стала свідком агресії вдома, серед однолітків чи побачила відповідні сцени у СМІ;

● дитина не знає слова «не можна». А коли чує його від однолітків, пускає у хід кулаки. Ну звісно ж – вона повинна завжди отримувати те, що хоче;

● дитина не вміє висловлювати свої емоції, не вміє домовлятися;

● дитина бореться за місце під сонцем;

● дитина хоче таким чином привернути увагу. І в першу чергу, ймовірно, увагу батьків;

● дитину ображають, і вона відповідає на це агресією.

Виходя з причин агресії, слід будувати стратегію своєї поведінки.

Як угамувати забіяку

Що робити, щоб допомогти дитині побороти агресію?

Заохочуйте висловлювати свої почуття та думки. Створіть безпечний простір, де дитина почуватиметься комфортно, ділячись своїм досвідом і проблемами. Слухайте активно, без осуду. Визнавайте її почуття, навіть якщо ви не згодні з її діями. Поясніть, що потрібно висловлювати свої емоції словами, а не агресією.

Навчіть вирішувати конфлікти. Навіть дорослі не завжди вміють це робити, що вже казати про дітей! У них просто немає відповідних знань. Поясніть, що потрібно слухати інших, вміти домовлятися і знаходити компроміси, які задовольняють обидві сторони.

Спрямуйте енергію в мирне русло. Якщо у вас дуже активна, енергійна, сильна і смілива дитина, не дозволяйте їй демонструвати цей потенціал на інших дітях. Віддайте в секцію, де всі ці якості будуть доречними – на єдиноборства чи бокс. Заодно її там навчать і контролювати свої емоції. 

Заохочуйте гарну поведінку. Не батогом, так пряником, як-то кажуть. Якщо розмови про те, як себе потрібно поводити, не дають результату, так і скажіть: «Хочеш ту машинку/комп’ютерну гру/новий самокат? Місяць ні з ким не бийся!» І, звісно ж, завжди хваліть, якщо дитина зуміла вийти з конфліктної ситуації без бійки.

Розкажіть про наслідки. На перше місце ставте не те, що дитина буде покарана за бійку не поїду до аквапарку. Поясніть, що тих, хто б’ється, бояться, але не люблять. А отже, якщо він продовжить ображати інших, з ним ніхто не захоче товаришувати. До речі, не забудьте нагадати про травми, які можуть отримати сторони, що конфліктують.

Будьте прикладом. Не конфліктуйте ні з ким у присутності дитини. Пам’ятайте: за вами спостерігають і у вас вчаться.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист