Ртутний, електронний чи інфрачервоний: плюси і мінуси домашніх термометрів

Якщо ви надумали купити ртутний домашній термометр, приготуйтеся до квесту: навряд чи зможете його знайти у найближчій аптеці. Але вам точно запропонують інші варіанти. Чи варто погоджуватися? Який варіант кращий? Давайте розбиратися.

Термометри для вимірювання температури ділять на три категорії: рідинні, електронні та інфрачервоні.

Рідинні термометри

Показують температуру за рахунок того, що рідина розширюється при нагріванні. Бувають двох видів.

Ртутні. Ними користувалися не один десяток років. Досить точні. Можна вимірювати температуру під пахвою, в роті, в анальному отворі. Однак мінус цих термометрів – вони крихкі: стають небезпечними, якщо розбиваються – через токсичність парів ртуті. У такому разі необхідно викликати спеціальні служби, які проводять прибирання приміщення. Тому ці термометри виводять з ужитку.

Галінстанові. Зовні не відрізняються від ртутних. Але замість ртуті використовується сплав олова, галію та індія. Вони гірше реагують на нагрівання – щоб точно виміряти температуру, на це знадобиться щонайменше 10 хвилин. І притискати до тіла треба сильніше.

Електронний термометр

Безпечний, зручний, доступна ціна. Його перевага в тому, що може запам'ятовувати, як  змінювалась температура протягом певного часу. А ще може мати профілі на кожного члена сім'ї і так далі. Ним зручно міряти температуру маленьким дітям (термометри бувають різних кольорів і різної форми, тому малеча сприймає як іграшку). Для немовлят існують термометри у вигляді сосок-пустушок. Він не стане небезпечним, якщо розіб’ється.

Однак цьому термометру часто дорікають за те, що показує неправильну температуру. Лікарі радять не виймати його відразу після звукового сигналу – почекати 2-3 хвилини. Тоді свідчення буде точнішим.

Інфрачервоний термометр

Це ті самі термометри, якими під час пандемії коронавірусу перевіряли температуру на вході до супермаркетів, офісів тощо.

Безперечний плюс такого пристрою – він не контактує зі шкірою людини (відповідно, не потребує безкінечної дезінфекції). Температуру вимірює швидко – достатньо 3-5 секунд.

Його мінус – ціна. Якщо рідинні термометри коштують  в середньому 150 грн, електронні – до 200 грн, інфрачервоний – від 600 грн (найпростіші моделі).

Який термометр кращий

Лікарі радять зважати при виборі перш за все на те, хто в сім’ї найчастіше користується термометром.

Якщо діти – ліпше купити інфрачервоний (якщо бюджет дозволяє). Ним найпростіше міряти. До речі, такий можна використовувати і в кулінарії – для вимірювання температури рідини, наприклад.

Якщо основна цільова аудиторія термометра – дорослі, згодиться й старий добрий ртутний. 

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист