Рак мозку будуть діагностувати за допомогою експрес-тесту

Британські вчені розробили експрес-тест, який виявляє пухлину мозку завдяки  аналізу крові з пальця.

Науковці британського Нотінгемського Трентського університету, які працювали над цією розробкою, кажуть, що вона буде схожою на експрес-тест для виявлення Covid-19 – аналізуватиме краплю крові із пальця.

Тест здатний виявляти в крові молекули, специфічні для пухлини. Причому навіть на ранніх стадіях. Це допоможе уникати рецидиву, адже він може бути дуже агресивним і швидко розвиватися.

«Пухлини головного мозку лікуються за допомогою найкращих доступних методів. Але основна проблема – рецидиви. Якщо зробили МРТ через шість місяців після лікування, це вже може бути запізно. До того моменту пухлина могла вже повернутися», - пояснює один із розробників тесту, професор Філіпп Вілсон.

На даний момент пацієнтам проводять МРТ кожні три-шість місяців. Однак нова розробка зробить можливим тестування щотижня, причому в домашніх умовах. Це дозволить виявляти пухлини головного мозку на ранніх, більш піддатливих для лікування стадіях.

Вчені сподіваються, що згодом з допомогою цього експрес-тесту можна буде діагностувати й інші типи раку, що допоможе врятувати мільйони життів у всьому світі.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист