Усі ласощі не кращим чином вливають на організм людини. Однак є серед них такі, які шкодять здоров’ю більше за інших. І це, на думку фахівців, желейні цукерки.
Маленькі желейні ведмедики, фрукти, пляшечки з колою – такі цукерки полюбляють не тільки діти. У дорослих теж тягнеться до них рука. Однак, на думку доктора Дебори Лі, кращим рішенням було б взагалі не купляти ці ласощі, щоб не було спокуси.
«Желейні цукерки майже не мають поживної цінності. Вони містять лише 0,3 г білку. Ще мають 1% кальцію та 2% калію. Нуль заліза. Нуль харчових волокон. Нуль жиру. Зате чотири цукерки – це близько 87 ккал і 20 грамів цукру. Враховуючи те, що норма цукру для дитини 7-10 років – не більше 24 г на день, це дуже багато», – пояснює Дебора Лі.
Окрім того, желейки мають високий глікемічний індекс – 78. Це найбільший серед цукерок і один із найбільших серед солодощів взагалі (поступається тільки цукровому та кукурудзяному сиропам, глюкозі й повітряному рису).
«Після вживання їжі з високим глікемічним індексом підшлункова залоза має зробити раптовий викид інсуліну, щоб змусити рівень глюкози зменшитись. Вряди-годи це не зашкодить організму. Однак якщо ви постійно їсте желейні цукерки і постійно стимулюєте підшлункову виробляти більше інсуліну, з часом це створює ризики для здоров’я. Зокрема, підвищується ймовірність захворіти на рак підшлункової залози. Також надмірне споживання цукру пов’язане зі збільшенням ваги та ожирінням, високим кров'яним тиском, хворобами серця й печінки», – продовжує лікарка.
Загалом цукор у цукерках є більш небезпечним для здоров’я, ніж цукор у шоколаді – він прилипає до поверхні зубів і стимулює ріст хвороботворних бактерій.
Тому любителям солоденького доктор Лі радить віддавати перевагу чорному шоколаду, який містить 70-85% какао. Це хороше джерело поліфенолів, які мають потужний антиоксидантний ефект, заліза, міді магнію, тощо.
Однак і шоколад слід вживати без фанатизму – 2-3 квадратики на добу.
Вас це може зацікавити: Лікарка назвала найшкідливішу кашу на сніданок
Лікар назвав 5 найгірших варіантів перекусів, які викликають суперзалежність