Дієтолог назвав час, коли перекус особливо небезпечний – може призвести до серйозних неприємностей зі здоров’ям

Навіть якщо ви вживаєте правильну їжу, але обираєте для цього неправильний час, вона шкодить здоров’ю.

Легкий перекус – десь між сніданком і обідом чи між обідом та вечерею – це абсолютно санкціонована дієтологами справа. Яблуко, банан, трохи горіхів або бутерброд – хлібці з відвареною куркою – допомагають вгамувати голод і не відображаються на талії.

Проте вчені та дієтологи вважають, що люди зловживають перекусами.

«95% людей зізнаються, що вони перекушують. Оскільки перекусом вважається усе, що з’їдається між сніданком, обідом і вечерею або навіть після вечері, майже 25% наших калорій на день надходить із перекусів», - пояснює доктор Сара Беррі з Департаменту наук про харчування Королівського коледжу в Лондоні.

Науковці співставили результати опитування 1000 добровольців (ті відповідали на запитання, коли вони їдять, що саме їдять та як часто перекушують) з результатами їхніх аналізів на холестерин. І виявили, що в людей, які перекушували нездоровою їжею, рівень поганого холестерину був вищий, а корисного – нижчий. Також вони, як правило, мали більшу вагу.

Ще вони виявили, що час доби теж має значення. 30% людей перекушували після дев’ятої години вечора. Навіть якщо це були здорові закуски, у цих осіб був вищий ризик серцево-судинних захворювань. Окрім того, вони мали вищий рівень глюкози в крові.

У тих, хто в якості перекусу використовував пластівці, печиво, цукерки чи чипси, рівень ризиків був ще вищим.

«Дослідження показали, що особи, які регулярно перекушують крохмалистими продуктами, такими як чіпси, та солодощами зазвичай мають більшу вагу й помирають молодшими. А ще у них часто спостерігаються проблеми із психікою – набагато частіше проявляються симптоми тривоги, стресу та депресії», - говорить відомий британський дієтолог Майкл Мослі.

Висновок очевидний: по можливості намагатися уникати перекусів (особливо увечері) і їсти виключно правильну їжу.

Раніше ми писали: 6 небезпечних продуктів, від яких вас може роздути

Також писали: Хто б міг подумати: 5 продуктів, які найбільше турбуються про наш кишечник

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист