Дослідження, проведене австралійськими вченими з Університету Едіт Коуен, показало, що регулярне споживання різних видів капусти зменшує ризик серцево-судинних вахворювань.
Цей ефект капусті забезпечують сполуки глюкозинолатів, які містяться в хрестоцвітих овочах. А також нітрати та вітамін К.
«Гіпертонія або високий кров'яний тиск є головним фактором ризику серцево-судинних захворювань, і їхня поширеність зростає з віком. Збільшення споживання овочів широко рекомендовано для зниження ризику проблем із серцем. Попередні дослідження показали, що хрестоцвіті, такі як броколі, білокачанна та брюссельська капуста, пов’язані з меншим ризиком серцевих захворювань більше, ніж інші овочі. Однак їхнє споживання зазвичай складає невелику частину від загальної кількості овочів», – пояснює Емма Конноллі, доктор наук, керівник дослідницької групи.
У ході дослідження добровольці впродовж двох тижнів споживали чотири порції хрестоцвітих овочів на день у вигляді супів на обід і вечерю. Після цього ще два тижні в їхньому раціоні були супи з коренеплодів і кабачків.
Артеріальний тиск учасників вимірювали безперервно протягом 24 годин до та після обох 2-тижневих періодів втручання в раціон харчування. У підсумку виявилося, що різниця в зниженні артеріального тиску при вживанні хрестоцвітих овочів порівняно з коренеплодами та кабачками становить 2,5 мм рт. ст.
Таке зниження тиску може призвести до зниження ризику серцевого нападу або інсульту приблизно на 5%.
Тепер австралійський Фонд серця заохочує людей не ігнорувати хрестоцвіті овочі і спонукає до кулінарних експериментів.
Зазначається, що зберегти ці переваги капусти для здоров’я, в ідеалі потрібно споживати її в різному вигляді практично щодня.