Експерти назвали дорослі косметичні засоби для шкіри, які не можна використовувати дітям та підліткам

Доглядати за шкірою – чудова звичка, яка не має вікового обмеження. Але існують обмеження стосовно косметичних засобів, які можуть використовувати діти та підлітки. Деякі з цих засобів здатні завдати їхній шкірі великої шкоди.

Діти (і, часом, не тільки дівчатка) люблять наслідувати маму, яка робить макіяж і користується різними доглядовими засобами. Дуже цікаво залізти в її косметичку і все перепробувати на собі.

Якщо малеча це робить з цікавості, підлітки – свідомо: вони постійно невдоволені своєю зовнішністю й намагаються її вдосконалити. Тож якщо мама після вмивання користується цим кремом, а на ніч – он тією сироваткою, тишком-нишком можна їх у неї «позичати».

Однак експерти зауважують: діючі речовини певних засобів догляду можуть завдати юній шкірі більше шкоди, ніж користі. Ось перелік тих, які найбільш небезпечні.

Ретинол. Його широко рекламують як засіб, який протидіє старінню шкіри. В деяких випадках (якщо для цього є показання) призначають для лікування прищів. Однак  через високий рівень кислотності ретинол може подразнювати шкіру підлітків.

Гідроксикислота. Вона призначена для запобігання появі зморшок і старіння шкіри, тому не рекомендується до використання особами віком до 25 років. На підлітковій шкірі гідроксикислота може пошкодити верхній шар, що призводить до подразнення і робить її більш сприйнятливою до ультрафіолетових променів.

Відлущувальні кислоти. Вони містять високий рівень кислоти, призначений для видалення мертвих клітин шкіри. Тому більшість з них надто агресивні для того, щоб використовуватися підлітками. Експерти кажуть, що відлущувальні кислоти можуть порушити природний шкірний бар’єр. У результаті шкіра набрякає, пересихає і свербить. Дерматолог може призначити відлущувальні кислоти для лікування прищів, але досить м’які засоби, безпечні для дітей.

Сироватка з вітаміном С. Також покликана запобігти появі зморшок. Але у підлітків немає показань для використання противікових засобів догляду. Окрім того, сироватка може погіршувати стан шкіри, якщо вже є схильність до якихсь шкірних захворювань (наприклад, екземи).

Між тим, кажуть дерматологи, бажання підлітка доглядати за собою дуже важливо заохочувати, щоб воно не зникло в майбутньому. Головне, правильно його зорієнтувати стосовно засобів, які справді принесуть користь.

Перш за все, це зволожуючий крем – він запобігає сухості та лущенню шкіри.

Також варто привчити дитину користуватися кремами з SPF, які забезпечують захист від сонця.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист