Абрикоса рясно цвіла, але у підсумку на ній так нічого й не вродило? Скоріш за все, у цьому є й ваша провина.
Плоди абрикоси такі ароматні, що літні спогади про них залишаються з нами до нового врожаю. Проте інколи його не вдається дочекатися. Давайте розберемося, чому дерево не родить.
Дерево постраждало від заморозків
З усіх плодових дерев абрикоса зацвітає першою, коли тепла погода остаточно не встановилась. Тому завжди ризикує потрапити під заморозки. Температура -4°C вважається катастрофічною: кілька годин на такому морозі – і зав’язі можна не чекати.
Саме тому досвідчені садівники висаджують абрикоси в максимально захищених від вітру місцях. Ідеально – біля будинку з південного боку. Якщо дерево не дуже велике, під час заморозків можна накрити вали плівко. У період цвітіння можна використовувати димлення: воно знижує ймовірність пошкодження бутонів.
Відсутність запилення
Хоча абрикоса вважається самоплідним деревом, для запилення краще мати кілька дерев – навіть якщо це різні сорти абрикосів. Головне, щоб вони цвіли в один і той же час. Якщо не співпадуть за терміном цвітіння, зав'язі не буде.
Відсутність запилювачів
Намагайтеся не використовувати проти шкідників пестициди у період цвітіння абрикоси та незадовго до цього. Разом з комахами, які шкодять дереву, ви можете відлякати й тих, які приносять йому користь – зокрема, бджіл.
Атака шкідників
Вам може здаватися, що ваша абрикоса здорова. Але огляньте її уважніше – можливо, її атакували комахи, які паразитують на квітах чи крихітних плодах, яким не судилося дозріти. Нагадуємо: ніяких пестицидів! Тільки безпечні для дерева методи боротьби зі шкідниками!
Відсутність належного догляду
Абрикоса, як і будь-яка рослина, в період цвітіння потребує регулярного правильного поливу і підживлення. Без цього в неї може не вистачити ресурсу на те, щоб дати плоди.
Вас це може зацікавити: Що зробити з яблунями навесні, щоб на них не гнили плоди
Чим поливати вишню, щоб не обсипався цвіт і гілки ломилися від ягід