На кімнатних квітах пил осідає з такою самою швидкістю, як і на меблях. Тому «прибирати» листя треба теж регулярно. Розповідаємо, як це робити правильно і швидко.
Влітку всі зациклені на городах, садах та газонах. І менше уваги приділяють кімнатним квітам. Між тим, вони потребують догляду так само, як і клумби. Зокрема, слід очищати листя.
Це необхідно не тільки для того, щоб товстий шар пилу на листочках не псував загальну привабливу картину або щоб вам не доводилося ним дихати. Пил забиває пори, і рослини не можуть отримувати достатньо кисню. Через це вони слабшають, погано розвиваються, а з часом можуть взагалі загину.
Ще одна причина зняти пил – у ньому можуть розмножатися певні види кліщів.
Ось як досвідчені господині радять чистити квіти від пилу. Для цього може знадобитися:
● Губка. Це зручний спосіб миття рослин з великим міцним листям (наприклад, фікусів). Для прибирання потрібна м’яка губка або ганчірка з мікрофібри і вода кімнатної температури. Щоб не забруднити підлогу чи меблі, краще проводити процедуру у ванній.
● Душ або пульверизатор. Ідеально підходить для рослин з дрібними вузькими листочками. Поставте горщики з квітами у ванну чи душову кабінку. Перш ніж вмикати воду, щільно обгорніть поліетиленовим пакетом або харчовою плівкою горщик навколо стебла, щоб вода не залила ґрунт. Обприскуйте листя дуже обережно. Вода має бути кімнатної температури, тиск дуже помірний, щоб не зламав чи не травмував рослини. Замість душу можна використати пульверизатор. Після цього квіти слід поставити в приміщенні з гарною вентиляцією повітря і залишити, щоб висохли.
● Пензлик. Інструмент для ніжних рослин з пухнастими листочками (фіалки, пеларгонії тощо). Ворс на пензлику має бути м'яким, щоб не пошкодив квіти. Намочуєте в воді – і проводите по листочках. Чим вони ніжніші й мініатюрніші, тим м’якшими мають бути ворсинки.
● Піпідастр. Пухнастий віничок використовують для того, щоб одним легким рухом змахувати пил з поверхонь. Так само легко його можна видалити й з рослин. Якщо тільки в них не липке листя.
Таке прибирання експерти рекомендують проводити щотижня.
Вас це може зацікавити: Які кімнатні квіти не виживуть влітку на підвіконні