7 видів продуктів з найвищим вмістом магнію: для гарного настрою і здорового серця

Дефіцит магнію загрожує підвищеною дратівливістю та втомлюваністю, головними болями, погіршенням пам’яті й порушенням сну. Тому поповнити його запас природнім способом – через продукти харчування – ніколи не буде зайвим.

Магній відіграє важливу роль у загальному здоров’ї людини. Він підтримує імунну систему, покращує настрій, здоров’я кісток і серця, запобігає інсульту, підтримує нормальну роботу нервової системи.

Добова норма для жінок становить 300 мг, для чоловіків – 350 мг.

Щоб організм отримував достатню кількість цього мікроелементу, дієтологи радять вживати продукти, в яких магнію міститься найбільше.

Горіхи. Всього 30 г смаженого мигдалю містять 79 мг магнію. Також багаті магнієм кешью і фісташки.

Листова зелень. Шпинат, капуста та мангольд – це не тільки потужне джерело магнію, а й багаті на вітаміни та мінерали овочі.  

Жирна риба. Додайте до свого меню скумбрія, лосось, палтус або тунець, щоб збільшити споживання магнію, а також вітаміну D і омега-3 жирних кислот. Фахівці рекомендують вживати рибу (особливо жирну) принаймні двічі на тиждень.

Соєві боби (едамаме). Соя – багата магнієм їжа, яка такою містить клітковину, вітаміни, мінерали та амінокислоти – будівельні блоки білка. Лише півсклянки сухих смажених соєвих бобів містить 106 мг магнію та 20 г білка. Також великий вміст магнію у квасолі (особливо в чорній).

Авокадо. Щодня дієтологи радять вживати один авокадо, а це – майже 40 мг магнію. Додайте до нього солідний список вітамінів та мінералів, клітковину й корисні жири – і зрозумієте, що цей продукт точно має бути у вашому раціоні якомога частіше.

Банан. Він більше відомий завдяки високому вмісту калію, який зміцнює серце і кістки. Але крім цього банан середнього розміру містить 32 мг магнію, близько 10 мг вітаміну С і 3 г клітковини.

Чорний шоколад. 30 грам темного шоколаду із вмістом 70-85% какао забезпечують приблизно 65 мг магнію. А ще такий шоколад містить багато флаваноїдів –  антиоксидантів, які сприяють зниженню артеріального тиску, покращенню кровообігу і зменшенню запалення.

Вас це може зацікавити: Коли краще приймати вітамін D, щоб приносив більше користі

Дієтологиня назвала найкращий час для прийому вітаміну С: приноситиме  максимальну користь для здоров’я

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист