7 аптечних чаїв, вживання яких може закінчитися трагічно

Вирішили замість пігулок цього разу спробувати лікуватися аптечними чаями? Чому б і ні! Народна медицина може бути досить ефективною. Головне, попутно не наробити собі біди. Неправильно підібраний чай або не враховані нюанси його вживання можуть спровокувати серйозні ускладнення здоров’я.

Вибір чаю в аптеці відбувається, як правило, просто: «мені щось від болю в шлунку», «від набряку», «від запалення», «для схуднення», «для заспокоєння». Отримавши своє, кожен заварює чай/настоянку так, як радять в інструкції, і починає лікуватися. При цьому не робиться поправка на супутні хвороби і на побічні ефекти від дії рослини. Розповідаємо, чим це може для декого закінчитись.

Толокнянка

«Ведмедячі вушка», як її ще називають, входять до складу сечогінних зборів, мають протимікробні, протизапальні властивості та відхаркувальний ефект. Толокнянку  вживають при простатиті та циститі. Проте робити це треба невеликими порціями, щоб передозування не спровокувало проблем з нирками. А вагітним жінкам взагалі слід від неї відмовитися – ця рослина подразнює м’язи матки і може викликати їхнє скорочення. Тож все може закінчитися передчасними родами або викиднем.

Чай із солодкою

Основна його властивість – нормалізація процесу відведення густого мокротиння та полегшення відхаркування при кашлі. Також солодка має гепатопротекторну і антиоксидантну дію. Однак канадські вчені з’ясували, що чаї, до складу яких входить корінь цієї рослини, можуть спровокувати гіпертонію. А ще вони порушують функції нирок і вимивають калій, необхідний для нормальної роботи серця.

Очищаючі чаї

Чаї з сечогінним ефектом дуже популярні у людей, які намагаються схуднути. У прийнятних дозах вони ефективні і безпечні. Але якщо пити їх безконтрольно, можна спровокувати серйозні проблеми з нирками через їхнє надмірне навантаження. Зокрема, порушити електролітний баланс (сечогінні чаї виводять багато рідини) і спровокувати рух каменів у нирках.

Збори зі звіробоєм

Звіробій входить до складу заспокійливих чаїв, а також тих, які призначені для жіночого здоров'я. Але у цієї трави є одна небезпечна особливість: вона може послаблювати чи посилювати дію препаратів, які приймаються паралельно. Це може мати невідворотні наслідки.  Обережністю вживати такі відвари слід гіпертонікам – звіробій знижує активність гіпотензивних препаратів. Також він зменшує сприйнятливість жіночого організму до оральних контрацептивів: якщо їх приймати одночасно, може бути незапланована вагітність.

Збори з чистотілом

Зустрічається тільки у саморобних наборах, оскільки офіційно визнаний небезпечним. Тому варто пам’ятати, що ця корисна для шкіри трава для внутрішнього прийому не годиться. Чистотіл може викликати параліч нервових закінчень. Від значної дози наступає параліч серцевого м’яза і смерть.

Розторопша

Захищає печінку від пошкоджень, має жовчогінні властивості, знижує рівень поганого холестерину в крові. А також знижує рівень цукру і підвищує чутливість клітин до інсуліну.  Однак при цьому вона надзвичайно сильний алерген (відносить до того сімейства складноцвітих, до якого входить і амброзія). А в людей з жовчокам’яною хворобою може спровокувати зміщення каменів. 

Пол-пала

Зазвичай призначають при жовчнокам'яній хворобі – вважається, що рослина може нейтралізувати  каміння – розчинити його. Властивість дуже корисна. Аби тільки паралельно пол-пала не вимивав із кісток кальцій – це в першу чергу дуже згубно впливає на зубну емаль. Тож призначаючи пол-пала, відповідальні лікарі не забувають говорити пацієнтам, щоб пили відвар через соломинку.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист