Їжа може покращити настрій, якщо ви знаєте, що їсти.
У кожного є свої методи боротьби з поганим настроєм. Комусь досить побути на самоті й послухати гарну музику. Хтось проганяє депресію келихом вина чи посиленими фізичними навантаженнями у спортзалі.
Можуть підняти настрій і деякі продукти харчування. Дієтологи радять не заїдати ними стрес – це безконтрольний процес, який зазвичай призводить до набору ваги. Краще регулярно включати їх до свого щоденного раціону.
Експерти з правильного рекомендують додати до свого меню ці продукти.
Банани. Багаті на триптофан – попередник серотоніну, «гормону щастя». Також мають високий вміст вітаміну B6, задіяного в синтезі нейротрансмітерів, пов'язаних з регуляцією настрою та отриманням задоволення.
Яйця. Містять холін, який допомагає виробляти ацетилхолін – нейромедіатор, необхідний для гарної пам'яті. Крім того він підтримує нервову систему – покращує настрій і знижує тривожність.
Насіння чіа. Крихітне насіння має великий вплив на організм людини. Воно багате на омега-3 жирні кислоти, білок, клітковину та мікроелементи. А ще – це потужне джерело магнію. Крім усього іншого, він бере участь у передачі сигналів між мозком і тілом, допомагає зняти напругу та стрес.
Бразильський горіх. Своїм антистресовим ефектом завдячує селену, джерелом якого являється, пише Real Simple. Одна з його функцій – синтез гормонів щитовидної залози. А здорова функція щитовидної залози, як відомо, тісно пов’язана з настроєм, оскільки і гіпертиреоз, і гіпотиреоз мають на нього значний вплив.
Спеції. Вони не просто додають смаку стравам – спеції додають «смаку» життю, роблячи його яскравішим. Куркуму, за словами дієтологині Емі Шапіро, можна використовувати в якості антидепресанта – вона підвищує рівень серотоніну та дофаміну в організмі. Кориця – відомий адаптоген, який балансує гормони стресу і сприяє відчуттю спокою. Навіть її аромат розслабляє й діє як заспокійливе. Імбир бореться з хронічними запаленнями організму, які пов’язані з депресією.
Ферментовані продукти. Наприклад, йогурт або квашена капуста. Всі знають, що вони підтримують здоров'я кишечника. А його функція та здоров’я мозку тісно пов’язані: оскільки ці продукти містять пробіотики, можуть підвищувати рівень серотоніну, який відповідає за покращення настрою. Дослідження показують, що споживання пробіотичних продуктів значно знижує ризик депресії.
Вас це може зацікавити: Як зняти стрес за лічені хвилини