Ці звички допомагають успішним людям «зробити свій день», а загалом – побудувати своє життя. Вам вони теж можуть бути корисними.
Не користуйтеся мобільним телефоном, щойно прокинулись. Ніщо не може зіпсувати ваш настрій швидше, ніж негативні новини чи робочі сповіщення. Якщо почати витрачати свою енергію на таку інформацію щойно встали з ліжка, ви втратите контроль над своїми думками і ні про інше вже думати не зможете. Психологи радять починати день з позитивних емоцій: зробити собі каву або чай, провести час за сніданком з родиною. Щоб не було спокуси заглядати в телефон, на ніч його краще залишати в іншій кімнаті.
Плануйте свій день. Який сенс ставити цілі, якщо у вас немає плану, як їх досягти? Психологи вчать завжди чітко формулювати свою мету. Якщо ви вирішуєте, коли і де будете її реалізовувати («завтра о 14.00 зателефоную стоматологу і домовлюсь про візит»), шанси досягти цього збільшуються в рази. Варіант «треба якось найближчим записатися до стоматолога» може розтягнутися на місяці.
Не забувайте про фізичну активність. Ніхто не змушує вас о 7 ранку ставати на бігову доріжку. Але хоча б якась проста зарядка не завадить. Фізична активність «вмикає» центр винагороди мозку і вивільняє ендорфіни, які підтримують стабільність настрою та енергії. Навіть 10-хвилинна прогулянка пішки до дорозі на роботу може дати вам відчуття, що ви вже зробили щось позитивне.
Практикуйте вдячність. За словами гарвардських психологів, люди, які щодня записують три речі, за які вони вдячні, зазвичай стають щасливішими та успішнішими в довгостроковій перспективі.
Читайте книги. Навіть якщо ви багато працюєте, знайдіть 10 хвилин, щоб підживити свій розум, прочитавши кілька сторінок книги. Наприклад, поки п’єте вранішню каву. Або в обідню перерву. Якщо читання здається вам нудним, спробуйте слухати аудіокниги.
Вас це може зацікавити: Які звички лінивих людей, на думку психологів, можуть сприяти досягненню успіху