Якщо ви помітили ці сигнали тіла, не зволікайте – потурбуйтеся про детокс.
У вас може не бути серйозного діагнозу. Але виснаженість (причому при незначних навантаженнях), дратівливість, проблеми з травленням красномовно засвідчать: що організм потерпає від токсинів.
Проблеми з кишечником
Печія, здуття живота, розлад травлення та інші неприємні моменти, пов’язані з животом, повинні стати для вас сигналом. Проблеми з травленням впливають на здатність організму виводити токсини і можуть сприяти їх повторному всмоктуванню в кров.
Висипання на шкірі
Прищі, подразнення (екзема, псоріаз) теж натякають на те, що організм атакують токсини. Багато з цих захворювань шкіри виникають внаслідок внутрішнього запалення в організмі, і поки їх не вилікуєте, проблему вирішити не вдасться. Креми, мазі не зможуть її усунути – хіба що дещо зменшити симптоми.
Труднощі зі схудненням
Крім правильного харчування та регулярної фізичної активності для нормального обміну речовин потрібен збалансований рівень гормонів. Але його часто порушують токсини – пестициди, консерванти, забруднювачі повітря, хімічні речовини, ліки, які накопичуються в жировій тканині. Експерти кажуть, чим більше зайвої ваги в людини, тим більше токсинів вона в собі носить. Худнути в таких випадках може бути складно. Але зменшення токсичного навантаження може допомогти перезапустити метаболізм і відновити рівень гормонів. А відтак – підштовхнути і процес схуднення.
Поганий сон і настрій
Ці симптоми часто залежать від того, що ми їмо, адже кишечник напряму зв’язаний з мозком. Якщо травна система та інші шляхи детоксикації заблоковані токсинами, стан кишкової мікрофлори порушений, виробляється менше нейромедіаторів – клітин, які відповідають за гарний настрій. Це впливає на якість сну і працездатність.
Часті застуди та вірусні інфекції
Не тільки настрій залежить від роботи кишечника. Значний вплив він має й на імунітет. Майже 70% імунної системи живе в кишечнику. Коли його слизова оболонка руйнується, в неї можуть проникати патогенні мікроорганізми, що порушують роботу кишкових бактерій. Після цього організм стає більш сприйнятливим до інфекцій та аутоімунних захворювань, застуди й вірусів.
Вас це може зацікавити: Вчені назвали 5 токсинів, які провокують збільшення ваги: як їх уникнути