Які продукти додати до свого раціону, щоб завжди бути в гарному настрої

Заїдати стрес – шкідлива звичка. А вживати певні продукти, щоб не допустити стресу, – чудова практика. Розповідаємо, що слід їсти, що бути в гарному настрої.

Холод і брак сонця не сприяють гарному настрою. Особливо на тлі особистих обставин, проблем на роботі і втоми, яка дуже відчувається під кінець року. Боротися з таким станом можна різними способами. Дієтолог Шона Вілкінсон пропонує це зробити, додавши до свого раціону певні продукти.

Кімчі. Відома корейська страва з ферментованих овочів, в основі якої – капуста. Кімчі багатий на пробіотики, що сприяють здоров’ю кишечника. А кишечник, як не дивно, має безпосереднє відношення до настрою. Він – джерело виробництва серотоніну, «гормону щастя». Здоровий кишечник синтезує більше серотоніну і, відповідно, забезпечує кращий настрій.

Листова зелень. Вона містить багато магнію, який бере участь майже в 300 важливих клітинних реакціях організму й відіграє важливу роль у підтримці рівня енергії, зміцненні кісток і м’язів, поліпшенні роботу мозку. Крім того, магній блокує гормон стресу кортизол.

Матча. Японський зелений чай насичений теаніном – амінокислотою, яка відповідає за синтез певних хімічних речовин у мозку, що покращують настрій. Вчені припускають, що теанін може підсилювати альфа-хвилі в мозку, сприяючи відчуттю спокою під час стресу.

Бразильський горіх. Його козир – вміст селену, який відчутно впливає на настрій. Вчені з’ясували, що люди з дефіцитом селену зазвичай почуваються пригніченими. Тому беріть бразильський горіх для перекусу, і матимете гарний настрій. Але не варто на нього налягати. Надмірна кількість селену теж шкідлива для організму – може викликати такі симптоми, як металевий присмак, шкірні висипання і запаморочення.

Ашваганда. Ця рослина, що росте в південно-східній Азії і широко використовується в традиційній індійській медицині, чудово справляється зі стресовими станами. Перш за все за рахунок того, що знижує рівень кортизолу.

Вас це може зацікавити: Що буде, якщо впродовж чотирьох днів вживати ківі: куплятимете цей фрукт постійно

Як зняти стрес за лічені хвилини

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист