Лікарі закликають влітку пити більше води, щоб уникнути зневоднення й перегріву організму. Однак забувають попередити про те, що деякі лікарські засоби (у тому числі й популярні) можуть посилювати цей процес.
Спека здатна навіть фізично сильну людину перетворити на ганчірку. Що вже казати про тих, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям!
Окрім того, що їм важче переносити високі температури, вони частіше ризикують постраждати від зневоднення і перегріву. Адже деякі препарати, які доводиться регулярно приймати, мають побічний ефект – не дозволяють ефективно охолоджуватися в спекотну погоду і зберігати в організмі воду.
Для декого це може бути смертельно небезпечним, якщо належним чином не підготуватися.
Препарати, які підвищують ризик чутливості до тепла
Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту. Приймаються для зниження артеріального тиску. Вони дуже підступні, оскільки пригнічують відчуття спраги. Вам може не хотітися води, хоча організм відчуває страшний дефіцит рідини.
Бета-блокатори. Призначаються при серцевій недостатності. Пригнічують потовиділення і збільшують ризик перегріву через недостатнє охолодження.
Препарати для лікування психічних розладів. Ці препарати (зокрема, оланзапін, рисперидон, галоперидол) впливають на здатність потіти. Враховуючи те, що вони можуть трохи підвищувати температуру тіла, це дуже небезпечно.
Антидепресанти. Посилюють потовиділення та пригнічують спрагу, що робить людину більш вразливою до зневоднення й перегріву.
Ліки для поліпшення активності щитовидної залози. Також можуть підвищувати температуру тіла та ускладнювати її регулювання.
Діуретики. Цей тип ліків, які збільшують частоту сечовипускання, зазвичай використовують для лікування серцевої недостатності, високого кров’яного тиску або захворювання нирок. Однак вони можуть призвести до дисбалансу електролітів – магнію, калію або солі, що ускладнює регуляцію температури тіла. Людям, які їх приймають, варто пити дуже часто невеликими порціями, щоб уникнути зневоднення.
Як уникнути зневоднення у спеку
Людям, які приймають перераховані вище ліки, не обов’язково сидіти все літо вдома під кондиціонером, щоб не отримати тепловий удар.
Варто контролювати вживання води, щоб уникнути дефіциту.
На вулиці та на пляжі шукати тінь.
Носити вільний одяг світлих кольорів, який забезпечить кращу вентиляцію повітря і не так сильно притягуватиме сонячні промені.
Вас це може зацікавити: Скільки потрібно пити води цього літа, щоб пережити спеку
Як не захворіти під кондиціонером: головні правила користування