Нове дослідження показує, що кориця здатна допомогти стабілізувати рівень цукру в крові у людей з переддіабетом і сповільнити прогресування діабету 2 типу.
Кориця – не просто ароматні спеція, яку додають до кави і випічки. Вона відома своїми лікувальними властивостями: може знижувати артеріальний тиск, вагу, зменшувати окислювальний стрес та запалення, підтримувати здоровий метаболізм.
Останні дослідження підтверджуюсь, що кориця – чудовий помічник у регулюванні рівня цукру в крові і підвищенні чутливості до інсуліну.
Як проводилось дослідження
Американські вчені провели експеримент за участю 51 особи з переддіабетом. Впродовж 12 тижнів одна група учасників приймала капсули 500 мг з екстрактом кориці, інша – плацебо.
По закінченню дослідження науковці зафіксували, що група, яка вживала корицю, має нижчий рівень цукру в крові натщесерце у порівнянні з групою плацебо (це означає, що організм краще регулює рівень глюкози протягом ночі). Також у неї краща реакція на вуглеводи (а отже, краща чутливість до інсуліну після їжі).
Вчені продовжують вивчати взаємозв’язок кориці з цукром у крові. Вони припускають, що певні речовини в ній імітують дію інсуліну, полегшуючи транспортування глюкози з крові в клітини для отримання енергії.
Відповідно, при регулярному споживанні кориця може покращити реакцію організму на інсулін, зменшуючи стійкість до його дії.
Також вона може уповільнити розщеплення вуглеводів, що допомагає контролювати швидкість викиду глюкози в кров.
Як вживати корицю
Просто додайте її до свого щоденного раціону. Крім випічки вона чудово смакує з вівсяною кашею, кавою, чаєм. Максимальна добова доза – 1 чайна ложка на день.
Можна просто замочити паличку кориці у воді на ніч і випити вранці.
Як варіант – добавки з екстрактом кориці. Вони мають дозування від 500 до 2000 мг. Яке потрібне саме вам, зорієнтує ваш лікар.
До речі, експерти радять вживати цейлонську корицю. Кориця касії містить більшу кількість кумарину, який у великих кількостях може бути шкідливим.
Ефект від вживання кориці може проявитися через 1-3 місяці споживання.
Однак науковці попереджають: спеція може бути корисним доповненням до здорової дієти. Це не позбавляє необхідності дотримуватися всіх інших рекомендацій лікарів.
Вас це може зацікавити: 8 тривожних сигналів, які можуть вказувати на діабет
Б’юті-лайфхак з корицею прискорить ріст волосся і позбавить лупи