Як захистити полуницю від шкідників за допомогою часнику

Садова полуниця – смачна і корисна ягода. Але зібрати гарний врожай вдається не завжди – через шкідників, які починають атакувати, щойно вона оживає після зими. Однак у досвідчених городників є проти них потужна зброя – часник.

Вороги полуниці

У полуниці багато шанувальників-шкідників. Нематода, хрущ, білокрилка, павутинний кліщ, попелиця, щитівка, слимаки, равлики – всі вони можуть завдати шкоди, особливо навесні та влітку.

Ці комахи висмоктують з рослини сік, їдять листя та квіти, псують коріння. В результаті кущик погано розвивається і плодоносить, якщо взагалі у нього вистачає ресурсу плодоносити.

Компаньйони, які можуть захистити

Для боротьби зі шкідниками існують різні засоби. Але якщо ви хочете не тільки вберегти полуницю, а й отримати безпечний для здоров’я урожай, варто скористатися  органічними варіантами.

Один із найпростіших – супутні рослини. Чорнобривці, шніт-цибуля, м’ята перцева, орегано – чудові рослини-компаньйони для полуниці. Просто посадіть їх між рядами ягід, і вони відлякуватимуть шкідників.

Часник на всі випадки життя

Особлива любов городників – часник. Його можна використовувати по-різному.

Він стане чудовим компаньйоном для полуниці, якщо ростиме поряд з нею. Цілодобово не допускатиме шкідників.  

Якщо не посадили часник вчасно, з нього можна зробити спрей. Засипте два зубчики подрібненого часнику у 500 мл води, гарно розмішайте і процідіть. Додайте до розчину 1 столову ложку рідкого мильного засобу – і можна обприскувати полуницю раз на тиждень. Такий спрей відлякає небажаних відвідувачів, не завдаючи шкоди корисним комахам, зокрема бджолам чи метеликам.

Ще один варіант використання часнику – розкласти серед кущиків полуниці його листя. Дослідження показало, що цей метод дуже дієвий.

В межах експерименту на одній ділянці ягоди раз на два тижні розсипали листя часнику, на сусідній обходилися без цього. З’ясувалося, що на «збагаченій» часником площі кількість суничної попелиці суттєво зменшилась порівняно з необробленими рослинами.

Вочевидь, вважають експерти, справа в летких речовинах, які вивільняються із зеленого часнику, коли обривають листя, і відлякують шкідників.

Вас це може зацікавити: Як виростити редиску - велику, солодку і без тріщин

Які рослини не можна висаджувати поряд з виноградом

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист