Виростити редиску – не проблема. Але проблема добитися, щоб вона була великою, не тріскалася й не дерев’яніла.
Редиска – один з найперших овочів, які виростають на городі, найбільш ранніх овочів, тому її сіють практично всі, в кого є клаптик землі. Але багато хто згодом відмовляється з нею мати справу – краще вже купити на базарі або в супермаркеті, щоб не розчаровуватися через поганий урожай і дрібні криві плоди. Насправді смачну редиску зможе виростити кожен городник, головне – дотримуватися простих правил.
Правило 1: пухкий ґрунт
Пухкий, добре дренований суглинок – ідеальний варіант. В ущільненому (глинистому) редиска може вирости кривою і дрібною. В піщаному вона не буде соковитою. Ще один момент – її попередником на цьому місці не повинні бути капуста.
Правило 2: достатньо місця
Коли редиска зійде, її відразу потрібно прорідити, інакше паростки будуть конкурувати за харчування і світло – «порадують» дрібними й твердими коренеплодами, смак яких лише віддалено буде нагадувати ту редиску, на яку ви розраховували. Щоб кожному коренеплоду вистачало живлення, між ними в ряду повинно бути 5 см, а між рядами – 12 см.
Правило 3: сонце за графіком
Грядку краще розмістити на сонці: редиску не повинні затіняти інші рослини. Але при цьому вона може погано рости через довгий світловий день. Вкоротити його можна, накриваючи грядку після 16.00 щільним темним спанбондом.
Правило 4: розумний полив
Ґрунт не повинен пересихати. Якщо верхній шар сухий, рослина сформує коренеплід глибше, де більш волого. В результаті коренеплоди виростуть дрібними, а «шийка» плоду буде непридатною для їжі – жорсткою й волокнистою. Поливати слід регулярно. Якщо редиска сиділа в сухому ґрунті кілька днів, а потім її щедро полили, з великою ймовірністю коренеплоди потріскаються.
Правило 5: щедре підживлення
Щоб редиска була соковитою й смачною, досвідчені городники радять її підживлювати.
Оскільки вона має нерозвинену кореневу систему і короткий термін життя (повноцінний коренеплід формується в середньому за 30 днів), харчування повинно бути вдосталь. Коли формуються плоди, важливо внести фосфорно-калійні добрива.
Органічними слід підживлювати обережно – через надлишок азоту в ґрунті редиска виросте дрібною і твердою.
Вас це може зацікавити: Квола розсада стане коренастою і краще ростиме, якщо підживити цим органічним продуктом