Як вивести пирій з грядки раз і назавжди

Пирій – один із найживучіших і найнебезпечніших для городніх культур бур’янів, які з’являються, що б ви з ними не робили. Але й на нього можна знайти управу, переконують експерти.

Пирій повзучий – надзвичайно інвазивна рослина. Він дуже густий і швидко росте – за тиждень може наростити 20 см. У нього дуже міцне довге коріння, яке теж поширюється блискавично – на кілька метрів за сезон. А ще він надзвичайно живучий. Якщо,  перекопавши грядку та видаливши всі корені, ви залишили хоча б фрагмент кореневища на пару сантиметрів, пирій знову відросте. Не дивно, що боротися з таким монстром непросто. Але це вкрай необхідно.

Чому пирій небезпечний

Оскільки він швидко росте і дуже густий, може легко захопити ваші грядки. Проте справа не тільки в тому, що вам доведеться вишукувати свою картоплю серед зарості пирію.

Цей бур’ян буде  конкурувати з іншими рослинами за воду і за поживні речовини в ґрунті. Якщо його не контролювати, може легко «задушити» інші рослини.

Коріння пирію виділяє кислоти та фітотоксини, які знижують здатність оточуючих рослин поглинати поживні речовини з ґрунту.

Ще одна проблема, пов’язана з пирієм, – кореневище має гострі кінчики, які можуть проткнути інші рослини, наприклад, картоплину.

Хімічний метод знищення пирію

Найкращим гербіцидом для пирію вважається препарат «Раундап» на основі гліфосату.

Однак оскільки це неселективний гербіцид, він знищує будь-які інші рослини, з якими контактує. Через це городники у більшості випадків намагаються обходитися без нього.

Органічні методи боротьби з пирієм

Якщо ви поставили перед собою завдання знищити пирій, приготуйтеся до запеклої боротьби. Виграти її швидко точно не вдасться, тож наберіться терпіння.

Для початку доведеться перекопати ділянку – досить глибоко, ретельно викопуючи коріння пирію.

Після цього – щільно вкрити ґрунт. Це ефективний крок: якщо перекрити бур'яну доступ світла, без фотосинтезу він загине за кілька місяців. Для накриття підійде агротканина або картон. Головне, щоб ніде не залишалося проміжків, через які проросте пирій. 

Створити несприятливі умови для пирію допоможе мульчування грядок товстим шаром органіки – тирси, соломи, кори дерев. Вони стануть свого роду щитом проти бур'янів.

Також городники радять саджати на городі сидерати – гірчицю або жито, які пригнічують ріст бур'янів.

Якщо використати вся методи боротьби з пирієм, він відступить вже за сезон.

Вас це може зацікавити: Сад без слимаків: найефективніші засоби боротьби зі шкідником

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист