Жалюзі – чудове рішення для тих, хто хоче позбутися штор. Вони радують до того моменту, поки не постає питання про те, що їх потрібно мити. Але нехай вас це не засмучує. Проблема вирішується буквально за 10 хвилин
Пил на жалюзі осідає так само швидко, як і на інші поверхні. Але ми відтягуємо процес прибирання до останнього, оскільки уявляємо, який це заморочливий процес: зняти, помити, протерти, повісити… Насправді пункти «зняти» й «повісити» можна викреслити. Жалюзі можна помити й не знімаючи. А решта – взагалі дрібниці.
Пластикові та алюмінієві жалюзі. Переведіть їх у режим «максимальний захист від сонця» і перш за все ретельно пропилососьте. Таким чином ви уникнете розсіювання пилу по всьому приміщенні. Та й мити їх потім буде набагато легше.
Тепер візьміть ганчірку з мікрофібри або губку, змочіть у теплій воді з додаванням миючого засобу (його повинно бути не надто багато – густу піну доведеться довго змивати), протріть ламелі з обох боків, далі протріть чистою водою. Після цього жалюзі варто відкрити і промити «ребра» ламелі. Фінальний штрих – протерти насухо.
Тканинні жалюзі. Все робиться так само, як і у випадку з пластиковими. От тільки воду з миючим засобом краще нанести з пульверизатора, а мити не ганчіркою, а м’якою щіткою – вона краще вичистить бруд. Не забудьте залишки миючого засобу зібрати серветкою, а потім ганчіркою – залишки вологи.
Бамбукові, солом’яні та дерев’яні жалюзі. Такі мити не можна, інакше вони деформуються – тільки суха чистка. Пил приберіть спочатку пилососом, а потім пройдіться сухою ганчіркою. У кінці обробіть жалюзі спреєм-антистатиком для дерев’яних поверхонь – він запобігає осіданню пилу.
Раніше ми писали: Як швидко відмити віконний пластик від бруду та жовтих плям: поради профі
Також писали: Як за 5 хвилин відчистити вікна від скотчу: 6 простих способів