Цього не можна уникнути – нам періодично доводиться носити важкі сумки. Але можна хоча б робити це таким чином, щоб менше страждав організм.
Зазвичай в супермаркеті ми набиваємо пакет чи торбину до самого верху й тягнемо важку сумку, періодично міняючи руку. Це найбільша помилка, кажуть лікарі.
Що відбувається з організмом
У разі, коли навантаження збільшується на один бік, наше тіло змушене підлаштовуватися. Одне плече опускається, а нога з цього боку під час ходьби піднімається вище, щоб підтримати центральне положення тіла.
Найбільше дістається хребту: він викривляється у вигляді букви S або С, м'язи хребта перетискаються – виникає спазм в шийному, грудному та поперековому відділах хребта. Усе це – стрес для організму. Його результат – дискомфорт або біль у спині, «простріли» (нерви теж затискаються), біль у стопах та тазостегновому і колінному суглобах, порушення ходи, деформація стоп та п'яткові шпори. Словом, через одну сумку страждає весь опорно-руховий апарат.
У жінок така ситуація може мати і інші неприємні наслідки – наприклад, опущення органів малого тазу (зокрема – матки). З цією проблемою стикається, на жаль, кожна третя жінка.
Як уникнути небажаних наслідків
Статистика свідчить, що біль у спині – друга за частотою причина звернення людини за медичною допомогою. І важкі сумки в цьому відіграють не останню роль. Що робити, щоб цього уникнути?
Головне правило при перенесенні великої ваги, пояснюють лікарі, – рівномірно розподіляти її на обидві руки. Організму не стане від цього легше. Але якщо навантаження симетричне, справлятися з ним легше.
Піднімати важкі сумки теж потрібно правильно – не нагинатися вниз, а злегка присісти з прямою спиною.
Варто уникати ще однієї помилки, яку допускають майже всі: під час ходьби не слід розставляти руки. Так ми даємо додаткове навантаження на плечовий пояс. Лікті треба притискати до тулуба.