Якщо ви погано спите вночі, можливо, у вас надто легка ковдра і її слід змінити.
Люди, які страждають від безсоння, знаходяться в постійному пошуку рецепту повноцінного сну. Вони п’ють на ніч правильні напої і їдять продукти, що мають сприяти швидкому засинанню. Регулюють свій графік сну. Переставляють ліжко, щоб усе було по фен-шуй. Міняють подушки та матраци. І ніколи не замислюються над тим, щоб замінити ковдру.
Між тим, психолог та директор відділу поведінкової медицини сну в клініці Клівленда Мішель Дреруп вважає, що ковдра теж впливає на сон. І значення має її вага.
Що таке ковдра з обтяженням
Йдеться про обтяжені або так звані сенсорні ковдри з наповнювачем. Вони можуть важити 4, 5, 8 чи навіть більше кілограмів і складаються з декількох шарів – поліестеру, мікрофібри, ізоляційного матеріалу і, головне, шару із наповнювачем. Загалом шарів може бути 7 чи менше, а в якості наповнювача найчастіше використовуються скляні мікрокульками, розкладені в невеликі «соти».
«Обтяжені ковдри забезпечують тактильну стимуляції, яка передбачає легкий, рівномірний тиск на тіло, що розслабляє нервову систему», – пояснює доктор Дреруп.
Крім того, тиск може імітувати відчуття, ніби вас обіймають. А це, на думку психолога, може мати заспокійливий ефект.
Дослідження, опубліковане в BMC Psychiatry, підтвердило: людям з безсонням може бути корисно використовувати обтяжену ковдру.
Наукове підтвердження
В експерименті вчені задіяли 102 особи з безсонням, половина з яких отримала сенсорну ковдру, а інша половина – звичайну.
Через місяць всі оцінили свій сон відповідно до Піттсбурзького індексу якості сну.
Учасники першої групи набрали на 2 бали кращі результати за шкалою, ніж ті, хто спав під звичайними ковдрами. А ще в них було набагато менше випадків просинання серед ночі.
Інше дослідження показало, що в людей, які користуються обтяженими ковдрами, вищий рівень мелатоніну – гормону, що регулює наш циркадний ритм і покращує сон.
Як вибрати правильну обтяжену ковдру
Деякі вчені ставлять під сумнів результати дослідження і вважають, що питання слід вивчати і далі. Однак є немало бажаючих спробувати спати «під тиском».Питання в тому, яким саме він має бути, адже вага ковдр може бути різною.
Насправді все дуже індивідуально. Кіт Лі, доктор медичних наук, сімейний лікар з Університету Лойоли, радить для початку взяти ковдру, яка становить близько 10% ваги вашого тіла. Якщо під нею спати комфортно, це ваш варіант. Ні – слід спробувати іншу вагу.
Кому обтяжена ковдра протипоказана
На думку лікарів, деяким людям не можна спати під важкими ковдрами, оскільки вони можуть становити небезпеку для здоров’я.
Перш за все, це стосується маленьких дітей.
Також слід бути обережним людям із клаустрофобією, низьким кров’яним тиском, проблемами кровообігу, обструктивним апное сну та респіраторними захворюваннями.
Вас це може зацікавити: Вчені виявили запах, яких сприяє засипанню так само, як снодійне