Як допомогти собаці з притулку адаптуватися в новій оселі: 6 порад зоопсихологів

Не сподівайтеся, що песик, якого ви взяли з притулку, стане вашим відданим другом, ледь переступивши поріг оселі. На нього чекає дуже складний період адаптація. І ваше завдання – допомогти йому.

Більшість людей вважає, що день, коли собака попрощався з притулком і потрапив у турботливу родину, найкращий у його житті. Насправді ж тварина переживає сильний стрес через зміну обставин, і це затьмарює всі інші емоції. У новій оселі все нове, а отже, потрібен час, щоб звикнути.

Щоб собака швидше адаптувався, експерти радять дослухатися до цих порад.

Зберігайте спокій. Собаки дуже чутливі – розуміють, що відчувають інші, і «підхоплюють» цю енергію. Якщо ви збуджені, це передасться і їм. Спокійні та розслаблені? Почуватимуться так само. Останнє їм дуже необхідно, оскільки в новому незнайомому місці вони стресують і бояться. Тому зоопсихологи радять в перші дні стримувати свої емоції і голосно не розмовляти, коли собака поруч.

Не поспішайте із соціалізацією. Звичайно ж, хочеться мерщій налагодити стосунки з чотирилапим вихованцем, показати, як його любите. Але ваша активність може його налякати. Тому не поспішайте з соціалізацією – не протягуйте зайвий раз руки, не знайомте з іншими песиками чи своїми гостями. Дайте собаці принаймні тиждень звикнути до нового оточення. Слідкуйте за його реакцією і буквально йдіть у нього на повідку.  

Будьте терплячими. На думку експертів, собаці потрібно від 6 до 8 тижнів, щоб після притулку освоїтися в новій родині і почувати себе більш-менш комфортно. Тож не квапте її. Не ініціюйте взаємодію – дозвольте собаці підійти до вас. Загалом, дайте песику можливість робити все у його власному темпі і підлаштовуйтеся під нього. Так ви зможете завоювати його довіру і розраховувати на подальшу дружбу.

Формуйте позитивні асоціації. Поряд з вами собака має почуватися в безпеці. Ваше завдання – «підсолодити пігулку», якщо раптом виникають обставини, що можуть її налякати. Наприклад, щоб песик не переживав стрес через увімкнений гучний пилосос чи кавоварку, погладьте його і дайте щось смачненьке. Пригощання та похвала – найкращий спосіб сформувати позитивні асоціації.

Дотримуйтеся розпорядку дня. Собака не може визначити час так, як це роблять люди. Але він має внутрішній біологічний годинник, який змушує емоції та інстинкти спрацьовувати в певний час доби. Якщо розпорядок дня песика включає події, які йому подобаються, він з нетерпінням чекатиме цього моменту. Такі приємності в собачому житті дуже зближають з господарями. А обмануті сподівання навпаки – розчаровують.

Облаштуйте безпечну зону. Це має бути тихе місце з лежанкою і обмеженим доступом членів сім’ї. Там собака зможе сховатися, коли їй страшно, і заспокоїтися.

Головне, пам’ятайте: взяти собаку з притулку – це виклик. Але ви з ним упораєтеся, якщо проявите терпіння і любов.

Вас це може зацікавити: Вчені назвали найрозумнішу породу собак: вона може вивчити команду з першого разу

6 порід собак, які найбільше привязуються до своїх господарів

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист