Ранок після вечірки з великою кількістю випитого алкоголю – це завжди непростий період. Однак не всі переживають похмілля однаково. Все залежить від віку.
З віком наш організм починає себе поводити зовсім не так, як в юності. Зазвичай те, що давалося легко, починає вимагати більших зусиль.
Довгий час вважалося, що така сама історія і з похміллям: чим старша людина, тим важче їй боротися з інтоксикацією. Це пов’язували зі зниження ефективності печінки і сповільненням метаболізму алкоголю.
Однак дослідження голландських вчених з Університету Утрехта показало, що тяжкість і частота похмілля зменшуються з віком. Старші люди менше п’яніють у порівнянні з молодими, навіть якщо випивають однакову кількість алкоголю.
Такі висновки науковці зробили на основі дослідження самопочуття 761 добровольця віком від 18 до 94 років. Впродовж двох місяців вони фіксували кількість випитого алкоголю, чи присутнє похмілля і оцінювали його тяжкість за 10-бальною шкалою.
Результати показали, що у 18-35 років симптоми похмілля найвідчутніші.
Люди у 46-65 років відчували удвічі слабший головний біль, нудоту та виснаження.
Причому чоловіки страждають більше від похмілля, ніж жінки, у всіх вікових групах, окрім 66+.
Експерти вважають, що з віком з’являється толерантність до алкоголю і підвищується больовий поріг. Саме тому інтоксикацію організму переживаємо не так хворобливо, як у юності.
Вас це може зацікавити: Що з'їсти перед прийомом алкоголю, щоб уникнути похмілля