Три кімнатні рослини, які можуть поліпшити імунітет і настрій

Кімнатні рослини – це не тільки естетичне задоволення. Деякі з них можуть зміцнювати  імунітет, фізичне здоров’я і навіть психіку.

Як рослини впливають на імунітет людини

В організмі людини живе велика кількість корисних організмів, які формують мікробіом. Його завдання – підтримувати нормальну роботу імунної системи та травлення. Рослини можуть помітно покращити мікробіом.

«У ґрунті є багато позитивних бактерій. Коли люди з ним працює руками, відчуває цей  запах, у неї підвищується рівень серотоніну, покращується настрій і зміцнюється  імунітет», – пояснює Келлі Уорнік, провідний фахівець Американської асоціації садівничої терапії.

Найчастіше в різних типах ґрунтів зустрічається Mycobacterium vaccae, яка потрапляє в організм через контакт зі шкірою.  Дослідження показали, що вона сприяє стійкості до хронічного психосоціального стресу та тривожних станів. Активуючи нейрони, які виробляють серотонін, покращує настрій. Крім того, має протизапальні, імунорегулюючі властивості  

Інші бактерії допомагають збалансувати мікробіом, захищаючи організм від  потенційних патогенів. По суті, каже Келлі Уорнік,  бактерії, які ми отримуємо з рослин, можуть створити більш здорову екосистему в організмі, яка оберігає наше здоров’я.

Також деякі рослини здатні очищати повітря від токсинів і виділяти натомість сполуки та аерозолі, які позитивно впливають на імунітет.

ТОП-3 кімнатні рослини, які покращують мікробіом

Зміцненню імунної системи людини сприяє більшість кімнатних рослин. Однак деякі з них покращують ваш мікробіом ефективніше, ніж інші.

Пальма арека. Її справедливо вважають однією з рослин, яка найкраще очищує повітря. Вона поглинає шкідливі сполуки (зокрема, ксилол та толуол) і виділення кисню. Це має ефект очищення навколишнього повітря. А ще ефективно запобігає появі цвілі в приміщенні. За пальмою арека досить легко доглядати. Ідеальне місце для неї – там, де багато світла і стабільний рівень вологості. Але слід уникати прямих сонячних променів, які можуть викликати опіки на листі.

Пеперомія. Ця рослина здатна знизити рівень формальдегіду у приміщенні (формальдегід – токсичний газ, який міститься в будівельних матеріалах, косметиці тощо) майже вдвоє. Її можна використовувати не тільки як очищувач повітря, але й як лікарську рослину для лікування запалень, захворювань очей та інфекцій. Вона корисна і для психічного здоров’я – за рахунок унікальної текстури, яка під час тактильного контакту підвищує рівень серотоніну та ендорфінів. Щоправда, до себе ця рослина вимагає уваги. Щоб виростити пеперомію, переконайтеся, що вона зможе мати доступ до яскравого непрямого світла. Найкраще квітка почуває себе при температурі від 18°С до 24°С. І полюбляє, щоб її регудярно пересаджували, оскільки росте, поглинаючи бактерії Мycobacterium vaccae зі свого ґрунту.

Бромелія. Так само, як пальма арека і пеперомія, видаляє токсини з повітря, особливо канцерогенні формальдегід і бензол. Але це не єдина їхня користь для здоров’я. Бромелія здатна усувати конденсат, поглинаючи надлишок вологи. Таким чином вона допомагає уникнути появи цвілі. Як наслідок – і проблем з диханням, що особливо стосується астматиків. Ще один бонус – бромелія не вимагає особливого догляду. Вона чудово переживає момент між поливами, оскільки вміє накопичувати воду, і слабке освітлення, хоча насправді їй більше подобається, коли світла багато.

Вас це може зацікавити: 6 кімнатних рослин, які можуть викликати сильну алергію

Через яку поширену помилку в догляді кімнатні рослини найчастіше жовтіють і засихають

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист