6 кімнатних рослин, які можуть викликати сильну алергію

Ми обираємо кімнатні рослини, орієнтуючись на їхній зовнішній вигляд і те, чи не надто вибагливі в догляді. Чи не шкідливі вони для здоровя, навіть не замислюємося. Тому не дивуйтеся, якщо раптом вдома у вас почнеться нежить, сльозотеча і чхання. Цілком ймовірно, що серед ваших зелених улюбленців міг затесатися той, який викликає сильну алергію.

Алергія на кімнатні рослини – явище досить поширене, пише Real Simple.

У першу чергу вона проявляється в людей, схильних до алергії. Однак інколи навіть ті, хто ніколи з нею не мав справи, не витримують сусідства з зеленими «друзями».  

Перш за все, слід бути обережними з цими  рослин.

Папороть. Як відомо, вона розмножується спорами. Їх величезна кількість – спори  покривають товстим шаром все навколо. Найменший потік повітря піднімає ці дрібні частинки в повітря, ми їх вдихаємо. Це може викликати подразнення шкіри (почервоніння, висипання), напади астми. Якщо спори потрапляють разом з їжею у шлунок, можуть спричинити розлад кишечника.

Фіалка. Вони прекрасні – ці ніжні квіти, що мають неймовірні кольори і пухнасте листя. При цьому вони дуже небезпечні для алергіків. Листочки з безліччю ворсинок затримують  частинки пилу, а квіти містять пилок, який подразнює дихальні шляхи і слизову оболонку.

Пасифлора. Має таке саме ворсисте листя, як і фіалка, що затримує пил. Але ретельний догляд – регулярне промивання листочків, допоможе впоратися з проблемою. Головне, кажуть фахівці з догляду за кімнатними рослинами, слідкувати, щоб вода не залишалася в кроні – це може спричинити гниття і загибель рослини.

Кімнатний плющ. Він містить фалькаринол – речовину, яка викликає подразнення шкіри, аж до пухирів. Доглядати за ним слід у рукавичках.

Каучукове дерево. Воно виробляє латекс – молочно-білу речовину, яка є основним джерелом натурального каучуку.  Під час обрізання цієї рослини слід остерігатися  потрапляння соку на шкіру, особливо якщо у вас алергія на латекс. Це може викликати подразнення, кропив’янку та утруднення дихання.

Фікус бенджаміна. Цей вид фікусу містить 11 алергенних компонентів. Вони знаходяться в соку рослини і виділяються на поверхню стовбура і листя. Далі потрапляють на підлогу чи поверхню, на якій стоїть рослина, і змішуються з домашнім пилом. Коли пил підіймається, можуть з’являтися типові симптоми алергії: нежить, подразнення шкіри, у гіршому випадку – утруднене дихання.

Вас це може зацікавити: Ці популярні кімнатні рослини можуть вбити вашого домашнього улюбленця

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист