Страшніший за гримучу змію: чим небезпечний павук каракурт і що робити, якщо він укусив

У Нікополі Дніпропетровської області зафіксовано випадок укусу каракуртом. Отрута цього павука дуже небезпечна – рахунок йде на хвилини. Тому потрібно знати чіткий алгоритм дій, якщо ви з ним зустрілися.

Каракурт – один з найнебезпечніших видів павуків роду Чорних вдів. Його укус у 50 разів отруйніший за укус тарантула і в 15 разів – за гримучу змію. 4% людей, вражених каракуртом, не вдається врятувати.

Де мешкає. У Північній Америці, Середній  Азії, в південних країнах Європи, на півночі Африки. В Україні каракурти поширені на півдні – біля Азовського моря. Однак теоретично зустрітися з цим павуком можна де завгодно, тому до цього слід бути готовими.

Як виглядає павук. Каракурт досить великого розміру – 10-20 мм. Має чорне забарвлення зі сріблястими чи червоними крапочками на животі.

Як виглядає місце укусу. Невелика червона пляма, в якій два білі проколи – сліди від введення отрути. Укус каракурта не надто болючий, тому дехто може й не зрозуміти, що сталося. Сам він зазвичай не атакую – тільки якщо його ненароком придавити.

Симптоми укусу. Відчуваються не відразу. Через 5-15 хвилин в місці укусу з'являється різкий біль, який поширюється на все тіло. Іноді замість болю – відчуття, ніби по тілу повзають мурашки. Далі виникає біль в ділянці попереку, у суглобах, у животі, грудній клітці. Постраждалий сильно потіє, обличчя червоніє або набуває синюшного забарвлення. Може підвищитися температура тіла, прискорюється пульс, виникає аритмія, порушення дихання та серцевої діяльності. А ще – панічний страх.

Що робити. Найперша й найефективніша допомога в такій ситуації – припекти місце укусу сірником (слід дати полум’ю голівки згоріти у рані). У такому випадку відбувається деактивація отрути – руйнується від 90 до 100%. А після цього потрібно терміново транспортувати потерпілого до лікарні – навіть якщо здається, що він себе добре почуває.  

Як вберегтися від сутички з каракуртом. Якщо ходите босоніж, дивіться під ноги. На городі слід працювати в рукавичках. По можливості не ходити в чагарниках і у високій траві. Перед тим, як зайти з вулиці до оселі, ретельно себе оглянути. Не залишати на вулиці взуття. Якщо залишили, перевірити його перш ніж взути.

Вас це може зацікавити: Як розпізнати отруйну змію і що робити, якщо вона заповзла в будинок

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист