
Щоразу, коли ви зачиняєте дверцята мікрохвильової печі відразу після розігрівання чи приготування їжі, завдаєте шкоди своєму здоров’ю і скорочуєте термін служби самого приладу.
Сьогодні неможливо уявити, як раніше люди жили без мікрохвильовки. Цей побутовий пристрій економить купу часу й зусиль на розігрівання їжі, в ньому можна готувати деякі страви. З нею просто, швидко й безпечно.
Втім, безпечність опиняється під питанням, якщо після експлуатації в мікрохвильовці зачинити дверцята. Це може мати неприємні наслідки і для вашого здоров’я, і самого приладу.
Харчове отруєння
Іспанські вчені провели дослідження, в ході якого виявили в мікрохвильовій печі понад 100 різних штамів бактерій. Частина з них (зокрема, Klebsiella і Brevundimonas) здатна викликати харчові отруєння.
Справа в тому, що у процесі розігріву їжі в мікрохвильовій печі накопичується пара. Якщо одразу зачинити дверцята, вона спричинить появу цвілі та бактерій. Уникнути цього можна, просто залишивши піч відчиненою буквально на пару хвилин –за це час пар вийде назовні.
Неприємний запах
Відчинені дверцята забезпечують кращу циркуляцію повітря і допомагають позбутися неприємних запахів, спричинених нагріванням їжі. Вам не доведеться витрачати час на позапланове миття мікрохвильовки, щоб прибрати це амбре.
Скорочення терміну служби пристрою
Затримка вологи може пошкодити компоненти мікрохвильової печі. Залишаючи дверцята відкритими після використання, ви захищаєте деталі від корозії та перегріву.
Тим самим зменшуєте ризик несправностей і продовжуєте термін служби приладу.
Експерти радять не тільки залишати відчиненими дверцята – слід чистити побутовий пристрій раз на тиждень. Робити це потрібно вологою ганчіркою і без використання абразивних засобів для чищення, які можуть пошкодити мікрохвильовку.
Вас це може зацікавити: 4 продукти, які ніколи не можна розігрівати у мікрохвильовці





