Імбир вже давно перестав бути просто екзотичною приправою. Цей специфічний на смак корінець цінують за його надзвичайно корисні властивості. Якщо вживати його регулярно, він може викликати ряд позитивних змін в організмі.
Одна чашка чаю з імбиром не дасть ніякого ефекту. Його можна помітити, якщо ввести імбир у свій щоденний раціон на 15 днів, пояснює гастроентеролог Саурабх Сеті.
Давайте розберемося, як ця спеція може вплинути на організм.
Переваги регулярного вживання імбиру
Зміцнить імунну систему. Імбир містить біологічно активну сполуку гінгерол, яка має протизапальні та антиоксидантні властивості. Гінгерол зміцнює імунну систему, захищає від інфекцій і сезонних захворювань.
Покращить травлення. Імбир стимулює вироблення травних ферментів, полегшуючи перетравлювання їжі. Він чудовий союзних для людей, які страждають від здуття живота, нудоти, заколисування в дорозі.
Зменшить запалення в організмі. Воно пов’язане з такими захворюваннями, як артрит, біль у м’язах і навіть серцево-судинні захворювання. Щоденне споживання імбиру може полегшити біль у суглобах і покращити рухливість.
Допоможе контролювати вагу. Імбир прискорює метаболізм і має термогенний ефект (завдяки йому допомагає спалювати більше калорій протягом дня). Крім того, корінець підвищує відчуття ситості, що пов’язано зі зменшенням споживання калорій.
Знизить рівень холестерину. Дослідження показують, що регулярне споживання імбиру сприяє зниженню рівня поганого холестерину та покращенню кровообігу. Ці властивості допомагають запобігти серцево-судинним захворюванням, таким як гіпертонія та атеросклероз.
Регулюватиме рівень цукру в крові. Імбир допомагає регулювати рівень цукру в крові і особливо корисний для людей із переддіабетом або діабетом 2 типу.
Полегшить симптоми ПМС. Зменшить біль і дискомфорт, пов’язані з менструальним циклом.
Знизить ризик передчасного старіння. Імбир багатий антиоксидантами, які борються з вільними радикалами в організмі, знижуючи ризик передчасного старіння та хронічних захворювань. Деякі дослідження показують, що гінгерол може навіть пригнічувати ріст ракових клітин.
Як вживати імбир
Існують різні способи ввести імбир у свій раціон.
Це може бути чай (якщо крім імбиру покласти в нього лимон та мед, отримаєте потрійний ефект). Або смузі – достатньо скибочки імбиру.
Пікантний корінець можна додати до салату, соусу, супу тощо.
Не забувайте про те, що імбир можна вживати на десерт – карамелізований або у вигляді цукатів.
Кому варто утриматися від імбиру
Хоча він має багато переваг, важливо споживати його в помірних кількостях.
Занадто багато імбиру може викликати шлунково-кишковий дискомфорт – печію або подразнення слизової шлунку.
Люди з порушеннями згортання крові, які приймають антикоагулянти або вагітні, повинні проконсультуватися з лікарем, якщо мають намір регулярно вживати імбир.
Вас це може зацікавити: Як не можна заварювати чай з імбиром, щоб не втрачав лікувальний ефект